LG je nabudená, chce nájsť recept aj na Skalicu

V sobotu sa v Skalici začne finálová série SHbE mužov 2021/2022.

V boji o titul sa stretnú dva najlepšie tímy v sezóne, rozhodli o tom ich výsledky. Skalica ako víťaz základnej časti začne sériu doma. "V tejto sérii sa necítime ako favoriti, ale tiež do nej nejdeme so sklopenými ušami. Či nemáme čo stratiť? Sme vo finále, takže ten čo prehrá, stráca úplne všetko. Znie to kruto, no je to fakt. Zhodnotil by som to ale tak, že podobným klišé sa snažíme vyhnúť. Hrá sa na tri víťazné zápasy, takže ten čo vyhrá, zvíťazí pravdepodobne zaslúžene," povedal obranca LG Ján Müller. 

LG mala dve náročné série. S obhajcom z Považskej Bystrice zvíťazila 3:1 na zápasy, s Nitrou to bola ešte väčšia dráma 3:2. "Cieľ bol dostať sa cez Nitru. Stálo nás to síce viac fyzických, ale aj psychických síl, no podarilo sa. Možno to, čo si zo semifinále odnášame je, že keď sa držíme svojej hry, môžeme byť úspešní aj pri nepriaznivo vyvíjajúcom sa stave," dodal zadák Bratislavčanov.

Favoritom série je Skalica, jej výsledky v základnej časti, ale aj teraz vo vyraďovačke vzbudzujú rešpekt. Finále je však nevyspytateľné. "Podľa doterajších výsledkov to skutočne vyzerá tak, že Skaličania sú momentálne trošku "odskočení" od zvyšku, no na to sa absolútne nesústredíme. Sme vo finále rovnako ako oni, podarilo sa nám to tvrdou a poctivou prácou a je iba na nás, aby sme ten recept našli. Spravíme pre to všetko - neverím, že rovnako to necíti aj zvyšok mojich spoluhráčov," zdôraznil Müller. 

Zloženie finálovej dvojice sľubuje nevšedný zážitok aj pre divákov. Stretnú sa dva ofenzívne tímy,  je sa určite na čo tešiť. "Nám sa snáď nikdy neosvedčilo radikálne meniť svoju hru podľa súpera. My musíme hrať iba to, čo vieme a keď sa nám to bude dariť, môžeme byť úspešní. Či bude padať veľa gólov? Z mojej pozície obrancu by nevyznelo dobre, keby som s týmto súhlasil (smiech), no som si istý, že diváci si to užijú. Ako mi povedal spoluhráč Miško Šalka - na takéto zápasy by sa išiel pozrieť aj na opačnú stranu republiky a to si myslím aj ja. Odrátavame hodiny, tešíme sa," uzavrel Müller.