Pre Vranovčanov bola séria s LG hokejbalová škola 

Mladý tím z Vranova si po druhý raz po sebe zahral play off, aj tentoraz sa musel skloniť pred favoritom.

HMHK vypadol 0:3 na zápasy s víťazom základnej časti po výsledkoch 2:6, 3:7 a 2:6. "Play off séria s LG Bratislavou bola pre nás ďalšia škola hokejbalu, hlavne pre tú mladšiu generáciu chalanov, ktorí po prvý raz okúsili, ako sa hrá vyraďovacia časť v mužskej extralige. Určite je pre nás sklamaním nielen výsledok celej série, ale aj samotná hra. Boli sme nedisciplinovaní, miestami nekoncentrovaní a veľa vecí, ktoré sme si povedali pred zápasmi, ostali niekde v šatni," uviedol útočník Vranova Matej Štefkovič.  

A kde videl najväčšiu kvalitu súpera? "Mal výborné presilovky, skúsených hráčov, ktorí ťažili zo svojej fyzickej hry. Trestali naše individuálne chyby a v ani jednom zápase nás nepustili do vedenia. LG postúpila zaslúžene a potvrdila rolu favorita." 

Štefkoviča najviac mrzí fakt, že si mladý tím Vranova neuchmatol pre seba aspoň jeden duel. "Je to škoda, nakoľko atmosféra na našom novom ihrisku a hlavne fanúšikovia s deťúrencami sú úžasní. Každý z nás to vníma a o to viac to mrzí, keď sa nám sezóna skončila tak skoro a navyše doma."

Vo Vranove však majú veci nastavené dobre a ich chvíľa ešte príde, ak nepoľavia. "Sezóna bola dosť hektická. Väčšiu časť domácich zápasov základnej časti sme odohrali v Humennom, kde sme od leta trénovali. 
V tomto smere sme sa viacerí museli prispôsobiť podmienkam, na ktoré sme neboli až tak zvyknutí. Výsledkovo by som sezónu zhodnotil taktiež ako sklamanie, minimálne tabuľkovo sme chceli hrať o vyššie priečky. Viacero zápasov sme prehrali tesne o gól, chýbal nám často ten malý kúsok, aby sme to dotiahli do víťazstva. Okrem zápasov v Skalici a v Poprade sme s každým tímom hrali vyrovnanú partiu, bohužiaľ, rátajú sa vždy body a tie nám na konci v tabuľke chýbali, aby sme išli do play off z vyššieho miesta. Avšak koniec základnej časti bol taký, aký si predstavujeme. Hrali sme veľmi dobre, odzrkadlilo sa to aj na výsledkoch. Vytvorila sa tu neskutočne dobrá partia, aj mimo ihriska. Verím, že ďalšiu sezónu ostaneme pokope, vrátia sa nám chalani z hosťovaní a ukážeme, že proti nám sa bude vyhrávať len ťažko,"
uviedol Štefkovič na záver.