Mitra je frustrovaný z ďalšieho neúspechu: Chcem sa posunúť

Košičania ani vo svojej piatej sezóne neprekročili svoj tieň. Postúpili opäť do play off, ale v 1. kole neuhrali ani jeden zápas. 

Vypadli tak hneď v prvom kole rovnako ako vlani a predvlani. V prvom dueli na Považí dokonca obišli s debaklom 0:9. "Boli sme dobre naladení a nastavení na play off. Bohužiaľ, zranilo sa nám viacero opôr, ktoré bolo ťažké nahradiť. V prvom zápase sme prvých päť minút nepustili súpera z pásma, ale následne prišli dve strely a dostali sme nešťastné góly. Snažili sme sa zatlačiť, no nevychádzalo nám absolútne nič. Zase dala Považská gól zo všetkého. Bol to taký deň blbec. Po psychickej stránke to bolo veľmi náročné, ale to je play off - každý zápas je iný," povedal útočník Košíc Patrik Mitra. 

A to, že každý zápase je iný, sa potvrdilo hneď na druhý deň. V ňom Košičania podľahli tesne 2:3 po predĺžení. "Do druhého zápasu sme sa snažili ísť s čistými hlavami a to sa nám aj darilo. Bol to taký opatrnejší zápas, súper išiel do nás a my sme hrali konečne ako sa na play off patrí. Boli sme obetaví, súperovi sme to znepríjemňovali a taktiež Borovský pochytal aj nemožné. Bohužiaľ desať vylúčených hráčov je veľa a hlavne sa jednalo o veľmi sporné momenty, ale na to sa vyhovárať nemôžeme. Sily nám ubúdali, no napriek tomu sme ´kúsali´. V predĺžení sme mali v oslabení ešte jednu čistú príležitosť, ale z toho sme dostali ďalší trest a súper takých kvalít ako Považská to potrestal." 

V domácom dueli chceli Košičania natiahnuť sériu, ale to im nevyšlo. "Myslím, že v treťom zápase si Považská Bystrica išla viac za víťazstvom ako my a v každom súboji boli prví a zaslúžene vyhrali.
Ja jej ďakujem za sériu a držím palce v ďalšom priebehu sezóny,"
dodal Mitra.

No kanonier Košíc vidí favorita na titul inde. "Myslím si, že majster bude jeden z dvojice LG - Poprad." 

Košičania ani vo svojej piatej sezóne nedokázali ísť ďalej ako po štvrťfinále, Mitra hľadal dôvody tohto stavu: "Chýba nám skúsenosť. Len pár hráčov z tímu má odohrané takéto zápasy. Treba si uvedomiť, že play off sa hrá tvrdšie a každý súboj sa ide na doraz. My to hráme ako základnú časť. Ďalšia vec je, že sa nedokážeme sústrediť 45 minút v zápase, stále robíme malé chybičky, ktoré súper vie potrestať a to v play off rozhoduje."

Mitra je aj po necelých dvoch týždňoch frustrovaný z neúspechu. Je známy svojou cieľavedomosťou a aj preto sme mu položili otázku o budúcnosti. "Je to ešte čerstvé. V sobotu máme ukončenie sezóny, kde to zhodnotíme a ďalej sa uvidí. Je to dosť frustrujúce každú sezónu skončiť v štvrťfinále, moje ambície sú vyššie. Už nie som najmladší, chcem sa posunúť," uzavrel veľavravne.