Slovensko - Extraliga Seniori články

Ako s načatou sezónou? Dohrať, či ukončiť?
Zápasy v Slovenskej hokejbalovej extralige sú momentálne pre opatrenia zo šírenia koronavírusu pozastavené. Niektoré súťaže na Slovensku už predčasne ukončili, no hokejbal je v tomto smere špecifický a o osude súťaže sa ešte nerozhodlo. My sme sa v ankete pýtali zástupcov klubov SHbE mužov, aké riešenia v súčasnej situácii navrhujú. 
Kolek verí, že sa sezóna rozbehne, v tom prípade ju v P. Bystrici dohrajú na novom povrchu
Koniec týždňa priniesol po čiernych správach ohľadne šírenia koronavírusu aj pozitívne informácie. Na Slovensku totiž máme ďalšie ihrisko s plastovým povrchom. Postarali sa o to v Považskej Bystrici, všetko podstatné sa dozviete z nášho rozhovoru s mecenášom a manažérom PROTEF-u Martinom Kolekom. 
Dopadnúť ako hokejisti by sme nemali, myslí si Ugray
Koronavírus zúri po svete a výrazne zasiahol aj do športového života. Neobišiel ani hokejbal, na Slovensku majú všetky súťaže dvojtýždňovú prestávku. Na aktuálnu tému sme sa porozprávali s hráčom HBC Košice Sebastiánom Ugrayom. Nevybrali sme si ho náhodne, je totiž poslucháčom štvrtého ročníka Fakulty zdravotníctva Katolíckej univerzity v Ružomberku v odbore urgent. Našim cieľom v tomto článku nie je hodnotiť, či vynášať prognózy nad ďalším vývojom novej celosvetovej hrozby. Tomu sa denne venujú vedecké kapacity. Čitateľom sa len snažíme ponúknuť pohľad človeka, ktorý je s hokejbalom a zdravotníctvom úzko spätý.
Po zlom úvode skvelý obrat, Škadra na osobné štatistiky nepozerá
Skaličan Marek Škadra odohral v tejto sezóne štyri duely, v prvých troch bodovo mlčal. V sobotu na ihrisku Ružinova si však všetko vynahradil, o triumf Skalice 5:2 sa postaral gólom a tromi asistenciami.   
Zostava 18. kola SHbE mužov
Aj od sezóny 2019/2020 vyhlasuje naša redakcia zostavu kola. Aj na jej základe vygenerujeme najlepšieho hráča za uplynulý mesiac. Na konci základnej časti vzíde z najlepších hráčov aj hráč sezóny, ktorého odmeníme hodnotnou cenou.
Favoriti nezaváhali, Ružinov a Jokerit čakajú na prvý jarný triumf
Prinášame vám výsledkové sumáre zápasov 18. kola SHbE mužov.
Šláger na východe, na programe aj dve "malé" derby
Prinášame vám pozvánku na zápasy 18. kola SHbE mužov.
Bajtalov oneskorený premiérový hetrik, útočník Nitry čaká na signál od pokladníka
Hoci bola Nitra pred zápasom proti Kežmarku v 17. kola veľký favorit, Rytieri sa mali na pozore. Uplynulé dva zápasy totiž skončili v prospech východniarov. Zvíťazili doma na jeseň a aj na zimnom turnaji Winter Challenge.  FOTO: Rastislav Búgel
Zostavy 16. a 17. kola SHbE mužov
Aj po prvom jarnom dvojkole sme ocenili najlepších hráčov.
Fotogaléria zo zápasu P. Bystrica - Jokerit
Prinášame vám obrázky zo zápasu 17. kola SHbE mužov medzi P. Bystricou a Jokeritom Petržalka.
Fotogaléria zo zápasu Nitra - Kežmarok
V spolupráci s Rastislavom Búgelom vám prinášame fotopohľad na zápas 16. kola pod Zoborom.
Fotogaléria zo zápasu Vrútky - Nitra
V spolupráci s Jozefom Chrenom vám prinášame fotopohľad na zápas 16. kola SHbE mužov vo Vrútkach.