Slovensko články

Najvyššie súťaže majú nádej, ale aj veľa otáznikov
Situácia na Slovensku sa v súvislosti s novým koronavírusom zlepšuje, počet hospitalizovaných klesá. Od budúceho pondelka 19. apríla nebude už ani jeden okres v čiernej fáze a v krajine nastane uvoľnenie opatrení. Týka sa to aj športu. My sme sa predtým v dialógu na víkend rozprávali s viceprezidentom Slovenskej hokejbalovej únie Mariánom Hambálkom.
Vo Vranove trénujú naplno, pomáha im k tomu technika
Situácia s pandémiou koronavírusu sa negatívne dotkla všetkých oblastí spoločenského života, šport nevynímajúc. Posledné extraligové kolo SHbE sa odohralo 10. októbra, odvtedy je ticho. Vo Vranove však na zadkoch nesedia a vymysleli si prípravu, ktorú táto nešťastná doba ponúka.
Ponuka pre záujemcov na získanie kvalifikácie tréner I. a II. kvalifikačného stupňa 
Dovoľujeme si Vás informovať o plánovaných vzdelávacích aktivitách organizovaných v rámci vzdelávacieho projektu Trénerská akadémia FTVŠ UK v Bratislave.
Zhrnutie roka 2020
Hoci nám rok 2020 priniesol viac nepríjemností ako radosti, udialo sa toho na hokejbalovej scéne pomerne dosť. Pozrite si kompletný prehľad uplynulých 12 miesiacov.
Štedrú večeru varí Michal Salajka
Ani tento rok nevynecháme recept, ktorý si tentokrát pre vás pripravil reprezentačný obranca Michal Salajka.
Hala v Spišskej Belej bude onedlho slúžiť (FOTO)
Hoci má hokejbal momentálne prestávku pre šírenie koronavírusu, občas na svetlo sveta preniknú aj pozitívne správy.
SHbÚ oficiálne prerušila všetky súťaže
SHbÚ prerušuje všetky súťaže, ktoré riadi a to vo všetkých vekových kategóriách.
Program zápasov na víkend
Cez víkend sa okrem SHbE mužov uskutočnia aj prvé turnaje SHbE U16 a U14. ŠTK však na základe pandemickej situácie musela odložiť stretnutie 3. kola extraligy mužov medzi HBK Nitrianski Rytieri Nitra a HBK PROTEF Považská Bystrica. Družstvá sú povinné nahlásiť nový termín zápasu na ŠTK SHbÚ.
Program zápasov na víkend
Prinášame vám program víkendových hokejbalových zápasov.
Informácie pre záujemcov o trénerstvo
Prinášame vám informácie o plánovaných vzdelávacích aktivitách organizovaných v rámci vzdelávacieho projektu Trénerská akadémia FTVŠ UK v Bratislave, ktoré sú ponúkané Národným športovým zväzom.
Hokejbalisti sú sklamaní, veria, že môžu aspoň trénovať
Od 1. októbra sa nebudú môcť konať na Slovensku žiadne hromadné podujatia vrátane športových. Výnimku dostanú akcie, pri ktorých organizátor dokáže zabezpečiť negatívne testy na koronavírus všetkých účastníkov nie staršie ako 12 hodín. Po svojom pondelkovom zasadnutí o tom informoval ústredný krízový štáb, návrh ešte podlieha definitívnemu schváleniu. Prinášme vám reakcie z hokejbalovej obce k týmto opatreniam.
Program zápasov na víkend
Prinášame vám program zápasov na víkend. Štartuje SHbE mužov a U19, hrať sa budú aj prvé turnaje SHbE U12.