Skorý koniec v nádeji na lepšiu budúcnosť

Ružinovčanom nevyšiel záver sezóny no napriek tomu môžu byť so sezónou spokojní. Po obmene mužstva sa zmenilo veľa vecí k lepšiemu a hráči sa už tešia na novú sezónu. Viac nám prezradil kapitán Lukáš Farkaš.

Ako teda hodnotíte celý ročník i sériu so Skalicou?
"Sme veľmi spokojní so sezónou. Tréneri nás pripravili najlepšie ako mohli. Pred play off sme si povedali, že nemáme čo stratiť a išli sme naplno. Myslím si, že sme potrápili favorita v každom zápase."

Kde bol najväčší rozdiel medzi vami a Skalicou?
"Máme veľa mladých a neskúsených hráčov, takže tam. Ale vieme, na čom máme pracovať. V každom zápase nám ušlo päť minút a tam sme prehrali zápas."

Verili ste si na postup aj napriek tomu, že ste prehrali v základnej časti šesť duelov po sebe?
"My sme si od začiatku hovorili po každej prehre, že nám chýbal kúsok. Verili sme, že sa to zlomí a v druhom zápase v Skalici sme to aj zlomili. Bolo dôležité, že sme tomu verili."

Doma ste ťahali za kratší koniec, ale dali ste len tri góly. Hrali ste v týchto zápasoch viac takticky?
"Snažili sme hrať tak isto ako v Skalici, ale už nám to nepadalo. V Skalici nám padlo všetko."

Čo bolo v Ružinove inak oproti uplynulým sezónam?
"Partia sa tvorila celý rok a vyvrcholilo to v play off. Hrali tí, čo boli zdraví a odohrali dôležité zápasy. Mali sme vždy náhradníka, ktorý vedel naskočiť. Mali sme štyri útoky, to bolo veľmi dôležité a veľký rozdiel oproti uplynulým sezónam."

Takže napriek skorému koncu v tejto sezóne ste dobre nastavení na tú ďalšiu?
"Všetci sa už tešíme na júl, keď sa začneme pripravovať na nový ročník. Máme na to, aby sme dokázali viac, ako v tejto sezóne."