Nitra skončila už v 1. kole, Belák: Takéto momenty nám môžu do budúcna len pomôcť

V Nitre zavládlo po prvom kole play off sklamanie, Rytieri oproti vlaňajšku spadli o jeden stupienok nižšie.

Ich štvrťfinálová séria s Popradom sa javila ako najvyrovnanejšia a napokon tomu tak aj bolo. "To, že sa hral piaty zápas hovorí asi za všetko. Už z úvodných dvoch zápasov sa dalo očakávať, že budú rozhodovať maličkosti. Myslím si, že na oboch stranách sa hral pekný hokejbal, bohužiaľ tentokrát so smutným koncom pre nás," povedal obranca Nitry Adam Belák.

O vyrovnanosti série hovorí aj to, že Rytieri v dvoch zápasoch inkasovali až v závere, týmito gólmi si Piráti vynútili predĺženie. A jedno napokon aj zvládli. "V tom treťom zápase to bol taký nešťastný moment, počas presilovky to bola nejaká nepodarená strela, ktorá sa im dobre odrazila a na to sme už nevedeli reagovať. Vo štvrtom zápase sme si mysleli, že sa už nič nemôže stať, keď bolo 50 sekúnd do konca tretej tretiny a buly v strednom pásme. Nezlomilo nás a v tom momente sme si povedali, že nič nie je stratené a hneď v prvom striedaní predĺženia sme to strhli na našu stranu. Nepovedal by som, že by išlo o neskúsenosť. Ale takéto momenty nám môžu do budúcna len pomôcť," dodal Belák.

Vlani mali Rytieri na dosah finále, v piatom zápase oň prišli po prehre v Skalici. Tentoraz neprešli cez 1. kolo. "Ak sa obzrieme za dvoma uplynulými rokmi, tak sa to dá brať ako neúspech. Tento rok postavenie po základne časti nebolo také aké sme si predstavovali a tým pádom nás čakal aj vyrovnanejší súper. Nevyšlo to, ale určite nevešiame hlavy, sme mladý tím a každým sme rokom skúsenejší. Verím, že nasledujúce sezóny si opäť zahráme o najvyššie priečky."

Belák zaujal v piatom zápase premeneným trestným strieľaním, keď skúsenému Glevaňákovi nedal šancu a poslal mu loptičku pomedzi nohy. Tento gól však Nitra napokon na postup nestačil. "Faulovaný som nebol, ale v podstate hneď mi chlapci hovorili, nech idem ja. V nájazdoch si verím a beriem to ako moju silnú stránku, takže som neváhal. Všimol som si, že pri góle Filipa Guba to brankár dosť otvoril, takže nebolo o čom, keďže tento nájazd robím často a vychádza mi to."

V Nitre však napokon zavládlo sklamanie. "Tréner nám poďakoval za sezónu, porozprávali sme sa v kabíne všetci medzi sebou a ostatné si povieme na ukončení sezóny. Teraz to už samozrejme nevieme zvrátiť, ale určite sme mohli niečo urobiť inak, aby sme Poprad zdolali. Je to šport, v rozhodujúcom zápase sme urobili viacero chýb, preto nám len ostáva pogratulovať súperovi k postupu do semifinále," uzavrel Belák.

FOTO: Rastislav Búgel