Prvú semifinálovú sériu môže rozhodnúť disciplína

Vzájomná bilancia zápasov víťaza základnej časti Protef Považská Bystrica a jeho semifinálového súpera LG ABhokej Bratislava je vzácne vyrovnaná, ale v uplynulých šiestich zápasoch sa z výhry tešili Považania.

Od sezóny 2010/2011 hovorí bilancia narovnako. Osem zápasov vyhrala Považská Bystrica, osem Bratislavčania. Vo vyraďovačke sa však stretnú premiérovo.

V aktuálnej sezóne sa v oboch dueloch tešili z víťazstva Považania, viac sa im paradoxne darilo na ihrisku súpera, kde vyhrali vysoko 6:1. Protef vyhral v Bratislave po dvoch rokoch, no predtým sa mu v hlavnom meste darilo, keď naopak dvakrát po sebe dokázal vyhrať.

Veľkým rozdielom v sérii je umiestnenie oboch tímov v rebríčku fair play. Kým Považania boli po základnej časti najhorším tímom ligy s priemerom 19,4 trestných minút na zápas, hráči LG v tejto štatistike dominovali s priemerom 6,92 trestných minút na zápas.

V počte gólov v presilovkách sú však na tom lepšie hokejbalisti z Považia, v 26 zápasoch skórovali v početnej výhode 29-krát. Bratislavčanom patrí v tejto tabuľke so 17 gólmi piate miesto. V oslabení strelila LG 6 gólov, Protef o dva menej.

Najproduktívnejším hráčom víťaza základnej časti v play off je zatiaľ Lukáš Piják, ktorý nazbieral 5 bodov za 3 góly a 2 asistencie, rovnako päť bodov nazbierali aj Bratislavčania Ján Rímsky a Marián Mikulčík - obaja 2+3.