Za dohratie ligy sa väčšina klubov vyjadrila záporne

Po uvoľnení opatrení, ktoré sú v pláne od mája, vypracovala ŠTK tri návrhy pre dohratie sezóny. Kluby dostali možnosť vyjadriť sa, no väčšina z nich chce začať novú sezónu od septembra.

Prvý návrh bol nezmenený, teda by sa liga dohrala v plnom rozsahu, ale súťažný ročník by bol predĺžený až do roku 2022. V druhom návrhu sa hovorilo o skrátenom ročníku, dohrala by sa iba prvá polovica základnej časti, po nej by nasledovala play off, ale iba na dva víťazné zápasy, Tretí návrh bol za zrušenie a anulovanie celého ročníka SHbE mužov 2020/2021 a začiatok nového ročníka od septembra 2021. Namiesto ligových zápasov by bola možnosť hrať nejaké turnaje, napríklad Ligový pohár.

Reprezentačný tréner Mojmír Hojer, ktorý je zároveň aj tréner Ružinova uviedol: „Ružinov je za alternatívu č.3, nakoľko po šiestich mesiaoch bez takmer žiadneho, resp. iného pohybu by pravdepodobne dochádzalo k zraneniam. Ak sa uvoľnia podmienky s tým, že sa od začiatku mája  bude dať trénovať, tak v júni by sme mohli urobiť pohár. Ak sa uvoľnia podmienky až v júni, tak to už podľa nás nemá zmysel robiť.“

Podobný názor panuje aj v Nitre, jej manažér Juraj Bubák tlmočil názor vedenia klubu: „Sme za variantu číslo 3. Myšlienka s Ligovým pohárom je dobrá. Mohli by sme napr. v júni a začiatkom júla odohrať dva dobré turnaje a tretí koncom augusta ako prípravu na ligu.“

Proti  dohratiu sezóny sú aj v LG Bratislava. „Nič okrem návrhu číslo 3 nepripadá do úvahy a to vravíme aj napriek tomu, že máme 40. Výročie klubu a hnevá nás, že to je ako to je,“ znejú slová manažéra Dominika Vároša. 

Ani tréner Košíc Marián Longauer si dohratie sezóny nevie predstaviť, za najväčší problém považuje fakt, že hráči počas šiestich mesiacov stratili kondíciu a hernú zručnosť.

Opačný názor však panuje v Považskej Bystrici. „U nás v klube panuje jednoznačný názor za pokračovanie. Najviac sa prikláňame k návrhu 2, ktorý hovorí o skrátenej základnej časti + play off na dva víťazné zápasy,“ uviedol manažér Martin Kolek.