Najmladší z rodu Šalkovcov: Viem, že vo Vrútkach nám domáci nič nedarujú

Meno Šalka je na slovenskej hokejbalovej scéne veľmi dobre známe. Jaroslav je majster sveta z roku 1999 a svoju kariéru strávil v LG Bratislava. Pred dvoma rokmi sa začal výraznejšie presadzovať v extralige jeho starší syn Michal a v tejto sezóne už dáva o sebe vedieť aj mladší Matej. V druhom semifinálovom zápase play off proti Vrútkam dokonca strelil gól a na jeden prihral. Aj preto sme sa s ním porozprávali pred tretím zápasom v Turci.

Vaše domáce zápasy boli podľa výsledkov veľmi odlišné, vyzeralo to tak aj na ihrisku?
"Pravdaže. V sobotu nám vyšlo skoro všetko a v nedeľu sme sa trápili či už výkonom, ale aj gólovo. Nakoniec to tam padlo v predĺžení a do Vrútok ideme za stavu 2:0 pre nás."

Čo rozhodlo vo váš prospech? 
"Jednoznačne to, že aj keď nám veľmi nevychádzali veci ako sme chceli, tak sme tomu stále verili a hrali to, čo sme mali."

Je v silách LG ukončiť sériu už v sobotu? 
"Pravdaže áno. Aj keď vo Vrútkach to bude veľmi ťažké, tak si stále myslím, že máme dostatočne široký a kvalitný káder na to, aby sme to  tam ukončili."

Môže vám dať niečo zápas zo záveru základnej časti, kedy ste vo Vrútkach zvíťazili? Viete aj aký terén vás čaká, takže beriete to ako plus?
"Ten zápas nám veľmi pomohol. Vieme sa presne nastaviť na podmienky, ktoré budeme mať vo Vrútkach. Ale myslím si, že to nebude vôbec jednoduché a domáci nám nič nedarujú. Napriek tomu verím, že sériu dotiahneme do víťazného konca."

Sledujete po očku aj vývoj druhej série? 
"Viem, že Považská Bystrica vyhráva na zápasy 2:0, to je všetko. My sa sústredíme iba na seba a na najbližší zápas."

Si najmladším z rodu Šalkovcov v tíme, začínaš sa presadzovať aj bodovo, ako to vyzerá u vás doma po zápasoch? Rozoberáte ich, alebo to naopak máte tak, že si nechávate všetko v kabíne a doma už nechcete o zápasoch hovoriť?
"Záleží to od výsledkov. Našťastie teraz máme peknú šnúru zápasov bez prehry, tak by sme ju mohli natiahnuť. Inak predpokladám, že by v sobotu bola tichá domácnosť. Zápasy si rozoberáme, ale nie je to to najdôležitejšie, čo rodina má. Takže si k tomu niečo povieme, preberieme chyby a ďalej sa venujeme len rodinným veciam. Každopádne celá domácnosť je tomu teraz tak trošku prispôsobená a všetci tým žijeme. Či už sa to týka maminy, alebo priateliek, všetky ženy v rodine veľmi dobre chápu postavenie hokejbalu u nás."