Ako s načatou sezónou? Dohrať, či ukončiť?

Zápasy v Slovenskej hokejbalovej extralige sú momentálne pre opatrenia zo šírenia koronavírusu pozastavené. Niektoré súťaže na Slovensku už predčasne ukončili, no hokejbal je v tomto smere špecifický a o osude súťaže sa ešte nerozhodlo. My sme sa v ankete pýtali zástupcov klubov SHbE mužov, aké riešenia v súčasnej situácii navrhujú. 

Miroslav Daubner, šéf klubu Kometa Vrútky: "Treba počkať, to je náš názor. Iná možnosť nie je. Ja som z toho celého rozladený, nás to ešte tak nezasiahlo, ale paralyzovalo to úplne všetko. Verím, že sa onedlho budeme usmievať. Ja by som počkal, hádam sa to na dobro obráti. Nemáme sa kam ponáhaľať, hádam to nebude také dramatické."

Marián Longauer, šéf klubu HBC Košice: "Sme za to, aby sa liga ukončila. Myslím si, že sa nič nestane. Hrať v lete by bolo komplikované, opäť by sme museli všetko naštartovať a treba myslieť aj na to, že príde ekonomická kríza. Myslím si, že to bude mať ďalekosiahle následky. Ja neviem, či niekto trénuje, my teda nie a ani sa nestretávame. Potrebovali by sme aspoň mesiac na to, aby sme sa tréningami dostali do nejakého režimu. A to si neviem predstaviť."

Mojmír Hojer, tréner Leadersu Ružinov: "Podľa posledných analýz sme len na začiatku epidémie a podľa toho ako prísne opatrenia budú aplikované tak najskôr v máji - júni sa to pohne k lepšiemu. Takže buď predčasne ukončiť, alebo jediný spôsob ako s tým pohnúť je odložiť posledné štyri kolá na druhú polovicu augusta a play off odohrať turnajovym spôsobom cez piatok až nedeľu na jednom mieste. Jedna skupina by bola 1-3-5-7, druhá skupina 2-4-6-8 po základnej časti. A potom vyraďovačka A1-B4, A2-B3, A3-B2, A4-B1."

Jaroslav Šalka, preident klubu LG Bratislava: "Podľa toho aká je momentálne situácia tak si myslím, že sezóna sa bude asi ťažko môcť dohrať, i keď my by sme ju najradšej dohrali. To by však muselo znamenať, že problém s epidémiou by sa vyriešil v krátkej dobe, určite by si to všetci priali, ale reálnejšie vidím, že sa sezóna nedohrá. Za určitých okolností by bolo možnosť ju dokončiť, ale všetko treba prispôsobiť tomu, čo je prvoradé a to zdraviu. Scenár je jednoduchý. Odložiť a zrušiť sa dá kedykoľvek, myslím, že nikto nebude chcieť uprednostniť šport pred zdravím."

František Cíbik, vedúci klubu ŠK 98 Pruské: "Ťažko sa k tomu vyjadruje, situácia je je neprehľadná a prognózy sú všelijaké. Ale počkal by som a dohral by som ligu aj v lete. Myslím si, že sa nemáme kam ponáhľať. Ukončiť ligu bez majstra, to si neviem predstaviť. Ak sa nemá liga dohrať, tak by sa mala úplne anulovať. Viem si predstaviť, že by sa neodohralo play off, ale aspoň základná časť by sa mala a po nej by sme mohli vyhlásiť majstra. Ak sa teda nemá dohrať až do konca. Ale môj názor je taký, že by sa malo počkať."

Hokejmarket Skalica, názor hráčskej kabíny: "Vývoj epidémie je nemožné predpokladať, môže to byť horšie, aj lepšie. Podľa toho ako ludia budú zodpovední. Sme momentálne za to, aby sa ešte počkalo, veď liga sa môže dohrať aj v letných mesiacoch. No ak by nám situácia na Slovensku nedovolila ligu dohrať tak sme za to, aby sa sezóna ukončila tak ako mužstvá skončili v tabulke po poslednom odohratom kole."

Rastislav Holečko, tréner Lionu Svidník: "Náš názor je počkať a uvidíme ako sa to vyvinie. Podľa toho by sme sa zariadili. V každom prípade, vo Svidníku sme sezónu ešte nezabalili."

Martin Kolek šéf klubu PROTEF Považská Bystrica: "Určite by som počkal. Netlačí nás čas, nie sme ničím viazaní, neponáhľal by som sa. Ak sa všetko upokojí, pokračovalo by sa odtiaľ, kde sme ligu prerušili."

Miroslav Burdíček, zástupca MŠK Kežmarok: "Nerobil by som unáhlené závery. Stále je priestor na to, aby sme ligu dohrali, otázka je iba tá, že kedy. Počkal by som na rozhodnutie vlády."

Martin Štefanka, zástupca klubu Nitrianski Rytieri: "My sa prispôsobíme akejkoľvek situácii. Nemáme problém s predčasným ukončením, ale ani keď sa bude hrať trebárs o dva mesiace. Berieme to tak, že sa bavíme športom a bude ako bude."