Švajčiari predčasne ukončili sezónu

Predstavitelia švajčiarskej hokejbalovej ligy NLA predčasne ukončili sezónu pre hrozbu zo šírenie koronavírusu.

Podľa informácií portálu swiss-streethockey.ch predstavenstvo zväzu podrobne analyzovalo súčasnú situáciu a na základe opatrení vlády zohľadnilo všetky faktory a možnosti. Na ich základe zrušilo sezónu 2019/2020 a aj finále pohára. V hre bola možnosť dohrať ligu v lete , ale tento návrh napokon neprešiel. 

Liga  v tejto sezóne neurčí majstra a ani nevyhlási najproduktívnejších hráčov. "Veľmi ľutujeme tento krok, ale vzhľadom na súčasnú mimoriadnu situáciu sa tomu nedalo vyhnúť. Žiadame všetky kluby, aby sa dodržiavali nariadenia federálnej vlády. Správna rada Swiss Streethockey ďakuje všetkým klubom a členom za prácu, ktorú vykonali, za investovaný čas a za angažovanosť v našom športe," uvádza portál.

Vo Švajčiarsku pôsobia Slováci Mário Paulík, ktorí bol do zrušenia súťaže na čele bodovania ligy,  ďalej Richard Mráz, Jakub Šibík, Dominik Frkáň a Richard Zrník (všetci Sierre), Tomáš Džadoň (Belpa) a Jozef Slávik (Gals). Ďalší Slovák Tibor Kapánek je trénerom Oberwillu Rebels, jeho tím bol na čele ligy s trojbodovým náskokom pred Sierre.

Vo Švajčiarských mestách Visp a Raron by sa mali od 23. do 28. júna konať MS juniorov do 18 a 20 rokov. Či sa šampionát uskutoční, to v tejto chvíli ešte nie je jasné.

Vo Švajčiarsku stúpol počet potvrdených prípadov ochorenia COVID-19 na 2330, 21 ľudí zomrelo.