Pod Zoborom majú istotu play off, dôležitý víkend Nitra zvládla

V úvodnom jarnom dvojkole favoriti nezaváhali. Dve víťazstvá zaznamenali hráči úradujúceho majstra z LG Bratislava, po jednom Skalica i Pruské. Mužstvom víkendu je však Nitra, ktorá zvládla oba domáce zápasy, ktoré boli nesmierne dôležité.

V prvom sa Rytieri postavili proti konkurentovi a susedovi v tabuľke Košiciam. Domáci prehrávali 0:2 po dvoch góloch Mitru, ale hetrik Martina Kolenčíka tento duel zvrátil. "Po troch mesiacoch sme nastúpili do zápasu, prišiel k nám kvalitný súper. Košice sú behavé, majú na striedačke reprezentačného trénera, nebolo to jednoduché. Ale dominovali sme tri tretiny. Súperovi výborne zachytal brankár. Mužstvu som veril a hráčom som hovoril, že to zlomíme. Enormná snaha sa nám vyplatila, tie dva body sme si zaslúžili," povedal na klubovom facebooku tréner Nitry Aurel Nauš. 

Duel zhodnotil aj útočník Filip Gubo: "Začiatok bol fajn, trochu nás dostal do kolien inkasovaný gól v oslabení. Ale behali sme a myslím si, že sme vyhrali preto, lebo sme robili čo sme mali. A vďaka hetriku Maťa Kolenčíka sme to napokon zvládli." 

O deň neskôr privítali Rytieri súpera z Vranova, ktorý dlho odolával, po 30 minútach bol stav 1:0. V tretej tretine však domáci tromi gólmi o všetko rozhodli. "Pokračovali sme vo výkone zo soboty. Hovoril som hráčom, že ak budeme takto pokračovať, výsledok sa dostaví a to sa opäť potvrdilo. Máme trochu problém so zakončením, ale ctižiadostivosť tam je. Chalanom ďakujem, sú to dôležité body. Máme isté play off, už sa chceme len dostať čo najvyššie," povedal Nauš.

O tom, že to bol pre Nitru dôležitý víkend, hovoria aj slová Jána Révaja, ktorý v nedeľu otvoril skóre duelu. "Bol to pre nás dôležitý zápas a aj to tak vyzeralo. Ťažko sme dávali góly, ale zlomili sme to. Bolo to skvelý tímový výkon."

FOTO: Rastislav Búgel