Sebestyén pokračuje v rodinnej tradícii

Najskôr dostal šancu v Poprade a potom aj doma proti Spišskej Belej. Reč je o mladom 16-ročnom talente, ktorý kráča v otcových stopách.

František Sebestyén dostal brankársku výstroj do vienka, jeho otec bol oporou Ružinova. Mladší Ferko pôsobí nejaký čas už v regionálnej lige v hlavnom meste a trénuje s A-tímom LG. Premiéru zažil v zápase v Poprade, kde ho tréneri poslali do bránky v tretej tretine za stavu 5:0. Mladý brankár raz inkasoval, ale jeho tím zvíťazil 6:1. "Priznám sa, že som bol dosť ´rozklepaný´, vôbec by mi nenapadlo, že pôjde chytať. Mal som strach, čo sa možno prejavilo, keďže som dostal gól, ktorý sa dal chytiť," priblížil svoje pocity mladý brankár.

Druhá šanca prišla v sobotu, LG doma hostilo Spišskú Belú a mladý Sebestyén nahradil Bolibrucha po druhej tretine. "Hovorili sme s trénermi na konci druhej časti, že pôjdem chytať. Bolo to niečo iné ako v Poprade. Mal som čas popremýšľať a najmä, bolo to pred vlastnými fanúšikmi. Ani som nemal čas sledovať ľudí mimo ihriska, sústredil som sa na svoj výkon," dodal Sebestyén. 

Mladý brankár si napokon udržal čisté konto, mal aj niekoľko zákrokov. "Po prvom zákroku opadol stres, bol pre mňa nesmierne dôležitý."

Predtým, ako sa postavil medzi žŕdky, dostal aj cennú radu od otca: "Len mi povedal, aby som si chytal svoje."

Okrem otca však mladého brankára formujú aj skúsení Bolibruch a Dubnický. "Často sledujem ich pohyby, ako sa správajú pri zákrokoch a podobne. A ak niečo potrebujem, tak mi poradia."

Sebestyén si šancu v A-tíme bude pýtať aj výkonmi v SHbE U20, kde háji bránku tímu Slovan LG Petržalka. Na prvé minúty v medzi mužmi však nezabudne.  "Znamená to pre mňa veľmi veľa. Je to pre mňa úplne nový začiatok," dodal na záver.