Rampáček po šlágri: Rozhodli nevyužité presilovky domácich

S Milanom Rampáčkom sme sa pozreli na šláger 11. kola SHbE mužov.

Skalica vyhrala v Bratislave nad LG 3:2 po nájazdoch, po zápase nám z mnohých strán chodili o stretnutí len superlatívy.  Tréner domácich Jaroslav Šalka uviedol, že sa stretli dve najlepšie mužstvá v lige. "To sa hodnotí ťažko, ale LG patrí medzi štyri top tímy ligy a zápas podľa toho vyzeral. Ja osobne si myslím, že LG pôjde do finále," uviedol Rampáček.

Domáci prišli o triumf v závere, keďže Skalica vyrovnala v poslednej minúte zápasu, LG predtým nevyužilo dve presilovky 5 na 3. "Rozhodli práve nevyužité presilovky. Kto nedá gól z 5 na 3, ten si nezaslúži vyhrať. Ale domáci ich podľa mňa nezahrali dobre. A náš tím je veľmi dobre pripravený. Mnohí trénujú crossfit, deväť až desať chalanov  trénuje aj individuálne a aj preto sme na konci vyrovnali," dodal Rampáček. 

Po prvej polovici súťaže sú tak Záhoráci lídrom ligy, na konte  majú len jednu prehru. "Kto sleduje hokejbal vie, že v Skalici sa tento tím drží pokope už asi 7 rokov. Je tam veľa skúseností a vieme si zápasy postrážiť. Vo Vrútkach sme mali katastrofálnu  tretiu tretinu  a to rozhodlo o zatiaľ našej jedinej prehre.  Ale každý vie, čo má robiť a Skalicu bude tento rok veľmi ťažké zdolať," uviedol skúsený útočník. 

Rampáček po MS v Košiciach ohlásil koniec kariéry, ale postupne sa opäť vrátil na extraligové ihriská a ak sa nestane nič nepredvídateľné, nebude chýbať ani na MS v júni v Kanade. "Covid mi pomohol, lebo po Košiciach som mal problémy  s členkami a keď sa nehralo, tak sa mi to dalo dokopy. Trénujem aj individuálne a Mišo Holaza mi dáva výborné tréningy. Zatiaľ to funguje a preto som sa aj vrátil nielen do extraligy, ale aj do reprezentácie. Pokiaľ to bude fungovať, dám tomu všetko. Myslím si, že mám čo ponúknuť napriek môjmu veku."

Skúsený útočník tiež ponúkol svoj pohľad na kvalitu zápasov po dlhej prestávke zavinenej koronavírusom. Podľa Rampáčka sa pomaly všetko dostáva do správnych koľají: "Mužstvá boli na začiatku nerozohrané, videl som to aj na sebe, ale od piateho kola sú to veľmi dobré zápasy. Tie naše proti Považskej Bystrici a Nitre boli skvelé,  LG bolo vyvrcholenie. Každé mužstvo sa rozohráva, play off bude veľmi náročné a bude to o siedmich a nie o 3-4 mužstvách . Plus je tu motivácia dostať sa do Kanady na MS. Užší výber je zhruba 30 hráčov, ten konečný bude mať 23. Takže  boje budú veľké."