V Skalici už majú povrch, rozhodovanie bolo jedno z najťažších

V Skalici zdobí ihrisko nový plastový povrch, stala sa tak piatym mestom na Slovensku s touto novinkou.

Okrem Skalice sa najvyššsia slovenská hokejbalová súťaž hráva na plaste aj v Nitre, Považskej Bystrici, Vranove a vo Vrútkach. "Náš povrch je od spoločnosti Stillmat, napríklad Považská Bystrica má model Speedo 3 od firmy Venat systém, má ho aj český majster Kert Praha. Náš povrch je ten, čo má aj Nitra," povedal skalický útočník Denis Vadík.

Povrch v BigMat aréne je už položený, ale svojmu účelu ešte neslúži. "Ešte sme na ňom netrénovali, stále ho v podstate dorábame po malých skupinách. Neviem, či sa naň ešte tento rok dostaneme. Ale máme v nedeľu stretnutie, kedy sa to snáď už celé dokončí, pretože sa na ihrisku aj betónovalo," dodal Vadík.

Financie na povrch sa Skaličanom zháňali ťažšie, svoje zohrala aj pandémia koronavírusu."Financie od partnerov sme nedostali pre pandémiu v termíne, všetko sa posunulo. Napríklad aj my nemáme vyplatenú polovicu z dvoch percent daní. Rovnako ako naši partneri, ktorí sú od dvoch percent zavislí. Takže najmä na tomto sa negatívne podpísal koronavírus."

Pre Skaličanov bolo náročné aj rozhodovanie, či ísť do toho, alebo nie. "Bolo to jedno z najťažších rozhodnutí skalického hokejbalu. Ale užšie vedenie sa napokon dohodlo jednoznačne a verím, že to bude paráda," uviedol Vadík.

Záhoráci riešili s dodávateľom a českými hráčmi aj typ obuvi, ktorá je na plast vhodná. "Sú dva typy obuvi, ktorú keď hráč má, tak sa šmýka menej ako na betóne. Takže každý hráč si môže zaobstarať vhodnú obuv, lacnejší variant je 30 eur, drahší 50. Ak niekto nechce investovať, aby zahral na lepšom povrchu, tak neviem, čo na to povedať. Veď zhruba len 10 percnet zápasov v sezóne sa hrá na mokrom povrchu, to sa hádam dá vydržať a nehovorím o tom, že výhody plastu sú neporovnateľné," uzavrel útočník Skalice.