Hala v Spišskej Belej bude onedlho slúžiť (FOTO)

Hoci má hokejbal momentálne prestávku pre šírenie koronavírusu, občas na svetlo sveta preniknú aj pozitívne správy.

Tá jedna z mála prišla zo Spišskej Belej. Tamojšie ihrisko sa totiž onedlho zastreší, čo je skvelá správa. "Teraz sa skončilo verejné obstarávanie, zmluva je už podpísaná. Do dvoch týždňov by mala začať výstavba," zvestoval nám primátor Spišskej Belej Jozef Kuna.

Mesto plánovalo postaviť hokejbalovú halu už pred niekoľkými rokmi, vláda SR na svojom rokovaní v Kežmarku dokonca schválila na tento projekt 300-tisíc eur. Primátor Kuna vysvetlil: "Z týchto peňazí sa zrekonštruovalo nové ihrisko a zázemie ako mantinely, striedačky, šatne. Vzhľadom na to, že to bude hokejovo - hokejbalová hala, tak bolo potrebné urobiť aj chladenie."

Náklady na výstavbu krytého stánku sú cca 606.000 eur. A keďže v Spišskej Belej hrávajú mládežnícke tímy a aj muži Kežmarku, musia byť trpezliví. "Kluby sú informované. Určite sa tam počas realizácie stavby hrať ani trénovať nebude. Musia si to zabezpečiť, buď preložením zápasov, alebo budú musieť hrať na iných ihriskách. Nemáme inú možnosť," zdôraznil Kuna.

Trpezlivosť však ruže prináša a v tomto prípade bude pridaná hodnota oveľa väčšia. V Spišskej Belej by sa vďaka novému stánku mohli konať aj rôzne medzinárodné podujatia. "Samozrejme, že si to uvedomujeme a veľmi sa tešíme, že v nasom meste pribudne nový objekt s multifunkčným využitím, aj keď nás čaká ešte veľa práce k samotnej realizácii tohto projektu," uzavrel primátor.