Od 3. júna sú povolené súťažné podujatia, o tom, či začne liga, rozhodne utorok

Od stredy 3. júna sú na Slovensku povolené športové súťažné podujatia. Otvoria sa už aj všetky vnútorné športoviská pre verejnosť. Predseda vlády SR Igor Matovič to v spoločnosti konzília odborníkov oznámil na pondelkovej tlačovej konferencii k uvoľňovaniu opatrení v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu.

Hlavný hygienik SR Ján Mikas už pred dvoma týždňami avizoval, že v ďalšej fáze od 3. júna plánujú umožniť aj vrcholové súťaženie a šéf vládneho kabinetu tento krok v pondelok potvrdil.

Od 10. júna sa na hromadných podujatiach vrátane športových bude môcť zúčastniť maximálne 500 osôb, od 1. júla do konca roka maximálne 1000 osôb. "Berie sa to ako hromadné podujatie, je tam rovnaké obmedzenie. Keď to poviem zjednodušene, od 10. júna môže byť na futbale 500 ľudí," povedal Matovič na tlačovej konferencii s tým, že podrobnosti zverejní v priebehu utorka Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ).

Pre hokejbal to znamená to, že ak ÚVZ rozhodne o podmienke, že bude povinné testovanie hráčov, liga sa nedohrá. Predpovedať udalosti v tejto chvíli nebudeme, no ak sa povolili na tribúnach diváci, tak by bolo alogické, aby sa zaviedla povinosť testovania hráčov. Verme, že si už zajtra vypočujeme pozitívne stanovisko.