Po zlom úvode skvelý obrat, Škadra na osobné štatistiky nepozerá

Skaličan Marek Škadra odohral v tejto sezóne štyri duely, v prvých troch bodovo mlčal. V sobotu na ihrisku Ružinova si však všetko vynahradil, o triumf Skalice 5:2 sa postaral gólom a tromi asistenciami.   

Zápas sa však pre lídra tabuľky nevyvíjal dobre. Hráči Ružinova vleteli do stretnutia, po piatich minútach viedli 2:0. "Občas mame horšie uvody, neviem čomu to pripísať. Rozcvička na zápas je dobrá, aj nálada v kabíne, asi sme usedení z autobusu," povedal s úsmevom Škadra.

Po prvej tretine však hostia ovládli zápas, dominovali v každej činnosti. "Bolo nás síce menej, ale vieme, že máme natrénované. Preto sme verili v obrat. Po prvej tretine sme zmenili formácie, povedali si, čo musíme zlepšiť a vyšlo to," skonštatoval útočník Skalice.

Práve Škadra bol jedným z pilierov mužstva pri obrate v zápase, najmä jeho spolupráca s Martinusíkom priniesla Skalici víťazstvo. "Ja som v jesennej časti veľmi nehral, či už pre pracovné povinnosti, alebo menšiu hokejbalovú krízu. Ale zariadil som si veci tak, aby som mohol hrať a pomôcť tímu. Na osobné štatistiky nehľadím, hlavné je, aby sme sa na konci zápasu tešili z víťazstva." 

Boj o prvú priečku v tabuľke je veľmi dramatický, favoriti si držia fazónu od začiatku jesene, o prvý pohár sezóny bude ešte veľký boj. Skalica má k nemu blízko, ale istotu ani zďaleka. "My ideme do každého zápasu s cieľom vyhrať a určite chceme skončiť po základnej časti čo najlepšie. Predsa len začínať v play off doma je určite výhoda pre každého. My nie sme výnimka," potvrdil Škadra.