Šláger na východe, na programe aj dve "malé" derby

Prinášame vám pozvánku na zápasy 18. kola SHbE mužov.

18. kolo SHbE mužov:

šláger kola: Svidník - Košice
divácky najatraktívnejší zápas: Jokerit - LG Bratislava
čierny kôň kola: Svidník

sobota 7. marca

10.30 Jokerit Petržalka - LG Green Staff Bratislava
V prvom vzájomnom zápase tejto sezóny Jokerit na pôde LG nestrelil ani jeden gól. Po prehre 0:4 tak majú "žolíci" veľkú motiváciu vrátiť súperovi v "malom" derby prehru. Jokerit potrebuje bodovať, prehral v oboch dueloch úvodného dvojkola, hoci jeho herný prejav nebol zlý a najmä v Považskej Bystrici siahal po bodoch. Naopak, LG je v úplne inej situácii. Má formu, vyvážené výkony, boduje a útočí na prvé miesto pre víťaza základnej časti.

11.00 Leaders Ružinov - HBK Hokejmarket Skalica 
Skalica Ružinovu ako súper sedí. V prvom vzájomnom zápase síce na Záhorí prehral, ale doma bude chcieť zvíťaziť. Po dvoch prehrách minulý víkend navyše potrebuje bodovať, aby sa nedostal do krízy. Ale Skalica má dobrý tím a aj formu, v Bratislave chce tento fakt potvrdiť.   

13.00 MŠK Kežmarok - Kometa Vrútky
Vrútočania sú v zápase jasný favorit, aj keď Kežmarok už ukázal, že vie prekvapiť. Kometa však má tento duel v rukách a ak vyrazí pod Tatry v ideálnej zostave, domáci jej budú konkurovať iba s obtiažami.

13.00 Lion Svidník - HBC Košice
V derby pod Duklou pôjde o "šesťbodový" zápas. Ide o priamy súboj o postupovú pozícii do play off. To, že Lion je doma silný, potvrdilo aj minulotýždňové dvojkolo, ale jeden triumf majú na konte aj Košice. Tie však vonku triumfovali iba raz a nebudú to mať ľahké.  

13.00 PROTEF Považská Bystrica - ŠK 98 Pruské
Zaujímavý duel čaká na fanúšikov aj v tomto ďalšom "malom" derby. Oba tímy minulý víkend zaknihovali po jednom triumfe a jednej prehre, čakáme vyrovnaný zápas, ktorý by mohli rozhodnúť nájazdy, prípadne predĺženie. V súbojoch Pruského a P. Bystrice sa hrá vždy vyrovnaná partia a nemalo by tomu byť inak ani tentokrát.