Štart jarnej časti okorenený dvojkolom

Prinášame vám rozšírené preview pred víkendovými zápasmi Slovenskej hokejbalovej extraligy mužov.

Pred zápasmi sme oslovili trénerov jednotlivých klubov a spýtali sme, ako sú spokojní so zimnou prípravou a čo očakávajú od dvojkola.

Mojmír Hojer, tréner Ružinova:
"S prípravou som spokojný, ale iba čiastočne. Časť hráčov absolvovala dobrú prípravu, ale mladí hráči toho majú za sebou menej. Boli to však objektívne príčiny. Lukášovi Farkašovi brali slepé črevo, Jakubovi Al-Asherimu zasa trhali zub a dlho bral antibiotiká a Samo Bánoczký dlho netrénoval, pretože utrpel zranenie na lyžovačke. Chcel som, aby títo hráči absolvovali viac, ale nedalo sa, čo ma mrzí. Ak sa dostaneme do play off, bola príprava fantastická, ak nie, bola zlá. Boli sme na turnaji v Plzni, kde sme skončili na 5. mieste, ale boli to vyrovnané zápasy. Videli sme, čo nás trápi, ale bola to vysoká škola hokejbalu. Aj keď cez víkend získame šesť bodov, nič to neznamená, ale nič sa nedeje, ani keď nebudeme bodovať. Niečo však domov chceme priviezť, pretože liga je vyrovnaná a my máme do konca základnej časti náročný žreb. Tieto prvé zápasy nám veľa ukážu."

Marián Gregorík, tréner Pruského:
"So zimnou prípravou sme začali v podstate už v decembri. Trénovali sme trikrát do týždňa, účasť bola podľa okolností, mohlo to byť aj lepšie. Od februára trénujeme vonku, relatívne som spokojný. Nie je to ani horšie, ani lepšie od uplynulých sezón. Na dvojkolo sa tešíme, sme nachhystaní a natešení na reálny zápas. Na Jokerite chceme uspieť, lebo sme s nimi doma prehrali, naopak, v nedeľu máme LG a oni nám zasa budú chcieť vrátiť prehru z jesene. Takže to budú dramatické zápasy."

Rastislav Holečko, tréner Svidníka:
"So zimnou prípravou sme celkom spokojní, zapojili sa do nej hráči po zranení ako Filip Oščipovský, Martin Raschman a vrátil sa aj Martin Hopkovič. Dano Stanislav sa tiež dáva dokopy a nastúpi na ďalší týždeň. Sme konkurencieschopní, každý zápas je pre nás dôležitý, chceme získať v dvojkole šesť bodov."

Martin Kolčák, hrajúci tréner Vrútok:
"My budeme hrať iba jeden zápas, pretože na nás vyšlo v nedeľu voľno. Čo sa týka zimnej prípravy, nebola dobrá, pretože sme sa venovali ihrisku. Pripravovali sme sa idividuálne, ale viem, že svedomito. Trochu sa obávame, pretože na novom povrchu sme do zápasu absolvovali dva tréningy a navyše hráme proti Nitre, ktorá má rovnaký povrch, čo môže byť ich výhoda. Ale veľmi sa tešíme, pretože nás čaká otvorenie ihriska, je to pre nás výborná vec a chceme si to užiť."

Simon Teska, tréner Považskej Bystrice:
"S prípravou som spokojný, bola dobrá účasť, aj keď to mohlo byť lepšie. Plán sme splnili, chceme ísť od zápasu k zápasu a vybojovať si dobrú štartovaciu pozíciu pred play off. Najbližšie zápasy sú pre nás najdôležitejšie."

Marián Longauer, tréner Košíc:
"S prípravou sme začali v januári, už od decembra sa však hráči pripravovali individuálne. Na ihrisku sme boli po prvý raz 20. januára. Chalani sa aj naďalej pripravovali kondične individuálne a crossfitom, ale nie som úplne spokojný, pretože niektorí ochoreli a netrénovali toľko, koľko by potrebovali. Sám som zvedavý, čo nám zápasy ukážu po dlhej pauze. Každý musí od začiatku zabrať naplno a preto viem, že toto dvojkolo bude náročné. Ale chceme zabojovať o play off a budeme sa snažiť hrať čo najlepší hokejbal. Pokúsime sa prekvapiť, zdravotne sme na 99 percent v poriadku."

Miroslav Burdíček, tréner Kežmarku:
"S prípravou som viacmenej spokojný, mali sme nie vždy plnú účasť, ale mladí chlapci ktorí hrávajú, tak chodili pravidelne. Veľké očakávania pred nedeľňajším zápasom nemáme, pretože juniori Spiškej Belej hrajú v čase zápasu v Nitre na pôde Zvolena a prídeme pod Zobor v oklieštenej zostave. V devätnástke chceme uspieť, ide nám o priamy postup do semifinále, takže je to pre nás dôležitejšie. Za Sp. Belú hrá 10 juniorov, ktorí nastupujú aj za mužov Kežmarku, pokúšali sme sa zápas odložiť, ale nedalo sa. Ale máme za sebou dohrávku s Považskou Bystricou, prehrali sme 0:4, ale na jeseň sme prehrali 0:12. Odveta bola už z našej strany výborná a od tohto výkonu sa chceme odraziť aj do ďalších jarných duelov."

Michal Salajka, obranca Skalice:
"Príprava bola výborná, v utorok sme mali telocvičňu na rozvoj pohybových schoností, dynamiku, obratnosť a vytrvalosť, vo štvrtok spinning pod vedením Luboša Oravca a v sobotu crossfit pod vedením Michala Holazu v jeho gyme. Takže sme výborne pripravení na jarnú časť a prípadne aj na play off. Prípravu sme zavŕšili turnajom v Plzni, kde sme odohrali výborné zápasy a ktoré preverili našu pripravenosť na ligu. V silnej konkurencii sme skončili tretí, takže sme spokojní. Viac by sme však čakali od mladých, najmä v ich prístupe k tréningom, lebo oni su tí, ktorí to potrebujú. Na dvojkolo sa tešíme prestávka padla vhod, ale už sa tešíme na zápasový kolotoč. V kabíne je samozrejme tak ako je v Skalici zvykom, výborná nálada."

Filip Francisty, tréner Nitry:
"Prípravu sme mali od začiatku decembra, začali sme prakticky hneď po skončení jesennej časti. Najskôr sme naberali v telocvični kondíciu teraz sme dva a pol týždňa trénovali na ihrisku. Absolvovali sme aj turnaj Winter Challenge, ktorý nám ukázal nejaké možnosti, vyskúšali sme na ňom aj hráčov z osemnástky. V týždni pred ligou sme absolvovali aj prípravný zápas. Máme ambíciu skončiť do štvrtého miesta, aby sme play off začínali doma, nepripúšťame si, že by sme nepostúpili. Máme dobrý káder a sme pripravení. Ostatné je len na nás."

Stanislav Libo, tréner LG Bratislava:
"Zimnú prípravu sme začali plánovať hneď po poslednom kole jesenej časti a sme radi, ze sa nám ju podarilo naplniť do bodky. Od 6 januára sme trénovali dvakrát týždenne a záver prípravy sme okorenili ešte o tri prípravné zápasy. Do jarnej časti vstupujeme pozitívne naladení a verime, že sa budeme naďalej zlepšovať od zápasu k zápasu."

Jokerit Petržalka:
"Žolíci" sa pripravovali na jarnú časť v domácich podmienkach, na ihrisku na Turbínovej ulici absolvovali niekoľko tréningových jednotiek, odohrali tam aj prípravný zápas s českým extraligistom zo Sudoměříc (1:5). Pred začiatkom jarnej časti im patrí 8. miesto, zaručujúce play off. V dvojkole ich čaká najskôr v sobotu doma Pruské, v nedeľu cestujú do Považskej Bystrice.

PROGRAM DVOJKOLA:

sobota 29. februára

10.30 Jokerit Petržalka - ŠK 98 Pruské
13.00 Kometa Vrútky - HBK Nitrianski Rytieri Nitra
13.00 HBC Košice - HBK Hokejmarket Skalica
13.00 Lion Svidník - Leaders Ružinov
14.00 LG Green Staff Bratislava - PROTEF Považská Bystrica

nedeľa 1. marca

11.00 HBK Nitrianski Rytieri Nitra - MŠK Kežmarok
11.00 Lion Svidník - HBK Hokejmarket Skalica
11.00 HBC Košice - Leaders Ružinov
13.00 ŠK 98 Pruské - LG Green Staff Bratislava
13.00 PROTEF Považská Bystrica - Jokerit Petržalka