Svidníčanov je o dvoch viac, ustoja to domáci?
vylúčenie na 10. min.
45’
TREST
vylúčenie na 2. min.
Cvik opäť na trestnej lavici, okrem menšieho trestu inkasoval aj vyšší 10 minútový trest.
45’
Prázdna bránka hostí, Svidník to skúsi v šestici.
44’
44’
ODDYCHOVÝ ČAS
43:40 - Oddychový čas HBK Lion Svidník
Ďalšia strela Rímskeho z otočky, Ružinov sa oslobodzuje a po dlhšom čase vyráža dopredu.
44’
Šanca hostí, ktorí sa teraz nadýchli k záverečnému náporu, Juríček loptičku podržal.
43’
39’
TREST
38:16 - trest HBK Lion Svidník
Hráč s číslom 17 Branislav Štefan.
NEŠPORTOVÉ SPRÁVANIE
Štefan si rozhodnutie arbitra zrejme vysvetľoval až príliš "kvetnato", vyslúžil si osobný trest.
Ružinov je v plnom počte, oslabenie mu prinieslo vedenie.
38’
Presilovka hostí pokračuje, Džupina ostreľuje Juríčka.
37’
Cerjan vyrazil do rýchleho brejku a hoci mu v tandeme bežal aj Behúl, rozhodol sa zakončiť a urobil dobre.
36’
GÓL!
35:54 - GÓL Leaders Ružinov
Gól počas oslabenia hráč s číslom 10 Radovan Cerjan.
Asistencia hráč s číslom 11 Samuel Hojer.
36’
TREST
35:34 - trest Leaders Ružinov
Hráč s číslom 12 Michal Hudák.
NEDOVOLENÉ BRÁNENIE
Branislav Štefan to teraz urobil výborne a vypýtal si faul.
36’
33’
TREST
32:47 - trest HBK Lion Svidník
Hráč s číslom 13 Viktor Kundrát.
HÁKOVANIE
Ideálna príležitosť pre domácich zlomiť zápas.
Ružinov od úvodu aktívnejší, Bobálova strela z uhla minula bránku.
32’
Začala sa 3. tretina.
31’
Tak zmena na brabkárskom poste hostí, od začiatku háji ich svätyňu Jakub Balogáč, za nepresnosti sa ospravedlňujeme.
31’
Skončila sa 2. tretina.
31’
Tak ešte jedna obrovská šanca, mal ju Štefkovič, ale v samostatnom nájazde neuspel!
30’
Hostia vyrážajú do protiútoku a stav v druhej pätnásťminútovke sa už pravdepodobne nezmení.
30’
Ďalší tlak domácih, ktorí sa po oslabení opäť dostávajú k slovu.
29’
Pekná akcia Vaňa a zakončujúceho Farkaša, ale hráč Ružinova namieril presne do hrudníka brankára.
28’
Tvrdá strela Džupinu od modrej čiary, Juríček je na mieste.
27’
TREST
24:33 - trest Leaders Ružinov
PODRAZENIE
Cvik si zapisuje hetrik, ale negatívny. Na trestnú lavicu ide dnes už po tretí raz.
25’
Ďalší závar od domácich. Tí sú teraz naozaj pánmi na ihrisku a gól visí vo vzduchu. Z protiútoku sa však do dobrej šance dostal M. Balogáč, tomu dnes zápas chutí.
25’
Ako keby nás domáci počuli. Zatlačili Lion na vlastnú polovicu, strely Hojera ani Behúla však Kmeca neohrozili.
22’
Tempo hry upadlo, Ružinovčania by mali využiť fakt, že hostia už nie sú takí agresívni. Môžu častejšie striedať a tým definitívne zlomiť Svidník. No zatiaľ to vyzerá tak, že sa domáci prispôsobili situácii na ihrisku.
20’
Nepríjemná strela Al-Asheriho, ktorá preletela tesne vedľa žŕdky. Kmec sa iba obzrel.
17’
Vzájomné vylúčenie, hrať sa bude 4 na 4.
16’
TREST
15:49 - trest Leaders Ružinov
HRUBOSŤ
16’
16’
TREST
15:49 - trest HBK Lion Svidník
Hráč s číslom 99 Matúš Cifranič.
HRUBOSŤ
Začala sa 2. tretina.
16’
Videli sme zaujímavú tretinu, tempo je veľmi slušné, hráči nešetria pohybom. Ružinov dokázal otočiť stav z 0:2 na 2:2, ale hostia neustále hrozia a zatiaľ to vyzerá na slušnú gólovú nádielku.
16’
Skončila sa 1. tretina.
16’
Presilovku domáci síce nevyužili, ale Cvik hneď po jej skončení napriahol od modrej čiary a Michal Huber vyrovnáva na 2:2.
15’
GÓL!
14:45 - GÓL Leaders Ružinov
Gól hráč s číslom 24 Michal Huber.
Asistencia hráč s číslom 25 Jakub Cvik.
15’
Štefan odpaľuje cez všetky čiary, hostia môžu vystriedať.
15’
Leaders páli o dušu, ale všetko zatiaľ lieta vedľa bránky.
14’
13’
TREST
12:43 - trest HBK Lion Svidník
DRŽANIE
Polák si snahou vypýtal faul, ďalšia presilovka pre domácich.
13’
Ružinov strieľa kontaktný gól a veľmi dôležitý. Holzerova rana nebola prudká, ale zaskočila Kmeca.
10’
GÓL!
9:49 - GÓL Leaders Ružinov
Gól hráč s číslom 81 Branislav Holzer.
Asistencia hráč s číslom 7 Jozef Fabián.
10’
Ružinov odpovedá útočnou akciou, priebeh zápasu je zatiaľ prekvapivý.
10’
Ružinov sa síce ubránil, ale hostia pokračovali v tlaku. Cifranič si výborne načasoval moment prihrávky, našiel medzi kruhmi na Martina Balogáča a ten dáva už svoj druhý gól v stretnutí.
9’
9’
GÓL!
8:39 - GÓL HBK Lion Svidník
Gól hráč s číslom 18 Martin Balogáč.
Asistencia hráč s číslom 99 Matúš Cifranič.
Asistencia hráč s číslom 17 Branislav Štefan.
Svidník hrá v početnej výhode dobre, Ružinov je pod tlakom.
6’
TREST
5:29 - trest Leaders Ružinov
FAUL LAKŤOM
6’
Hosťom vyšla útočná akcia, Štefan našiel voľného Martina Balogáča a Lion ide do vedenia.
5’
5’
GÓL!
4:55 - GÓL HBK Lion Svidník
Ružinov sa opäť natlačil do pásma, ale hostía odpovedajú rýchlym protiútokom. Zatiaľ vidíme otvorený hokejbal.
5’
Obrovská šanca Svidníka!!! Rímsky vystrelil, k odrazenej loptičke sa dostal pri pravej žŕdke stojaci Vook, ale minul odkrytú bránku. Kapitán hostí bude krútiť hlavou azda aj celý týždeň pri pomyslení, ako mohol spáliť takúto tutovku.
4’
Vhadzovanie pred Juríčkom, ten si vzápätí pripisuje prvý zákrok.
3’
Začala sa 1. tretina.
2’
Pred zápasom bol vyhlásený Hráč mesiaca. Prvú trofej v tejto sezóne získal Branislav Štefan, útočník Lionu Svidník.
2’
Prvá snaha Ružinova, Polák po spolupráci s Cvikom ohrozil bránku súpera.
2’
Zaujímavosť: V drese Lionu nastúpi aj Ján Rímsky, ktorý podstatnú časť svojej kariéry odohral práve v drese Ružinova.
V Ružinova nás čaká zujímavý zápas. Hostia si trúfajú na body, ale do hlavného mesta prišli iba s desiatimi hráčmi v poli a to domáci budú chcieť využiť. Na druhej strane, práve fakt, že Svidníčania budú vo väčšom tempe, im môže zahrať do kariet. Uvidíme, ako sa to teda celé vyvinie.