Gól v samostatných nájazdoch hráč s číslom 89 Libor Teplický.
51’
Skončila sa 3. tretina.
46’
46’
Tak toto bol záver ako hrom!!!!! Najskôr Popradčania mohli rozhodnúť, ale neuspeli, na opačnej strane strieľal nebezpečne Soós, ale jeho strelu chytil Hrabovský a vzápätí zaznela siréna. Ideme do predĺženia.
45’
Strela Behúla končí na hrudi Hrabovského.
45’
Farkaš chcel vyhodiť dlhú loptu, ale trafil strešnú konštrukciu a vhadzovať sa bude pred Pukalíkom.
45’
Teplický sa hneval na spoluhráča a právom stál sám pred bránkou, ale prihrávku nedostal.
44’
Soós vyrovnal po nenápadnej akcii, domácim sa úsilie vyplatilo.
44’
GÓL!
42:59 - GÓL LED.sk Bratislava
Gól hráč s číslom 22 Ladislav Soós.
Asistencia hráč s číslom 10 Matej Weber.
43’
Reľovský si vtipne obhodil Hojera, ale mieril len do stredu bránky.
43’
Reľovský s Pitoňákom postupovali sami na jediného obrancu, ale situáciu nevyriešili dobre.
42’
Strela Webera nebola vôbec zlá, ale k dorážke sa nikto z jeho spoluhráčov nedostal.
42’
GÓL!
39:49 - GÓL LED.sk Bratislava
Gól počas presilovky hráč s číslom 38 Miroslav Behúl.
Asistencia hráč s číslom 25 Michal Czanik.
Asistencia hráč s číslom 94 Matúš Bombara.
40’
Behúl prestrelil Hrabovského a tak ako som napísal, dáva domácim nádej.
40’
40’
TREST
39:24 - trest HK IMS-East Popradskí Piráti
Hráč s číslom 7 Dávid Reľovský.
SEKNUTIE
vylúčenie na 2. min.
Reľovského faul teraz hosťom sťažuje situáciu, domácki majú veľkú príležitosť dostať sa do zápasu.
Lipták teraz ihneď po vhadzovaní našiel Teplického, ale reprezentačný obranca nemieril presne. Jeho pokus Pukalík vykryl.
39’
Miškovič s Hudákom sa dostávali do pásma, ale Popradčanom chýbala priamočiarosť.
39’
Na ploche je už aj obranca Kozák.
38’
Hostia však nič nevymysleli, Leaders je už vo štvorici.
37’
Dvojnásobná početná výhoda Popradu trvá samozrejme minútu a 6 sekúnd.
37’
TREST
35:33 - trest LED.sk Bratislava
Hráč s číslom 14 Tomáš Kozák.
NEDOVOLENÁ HRA VYSOKOU HOKEJKOU
Presilovka Popradu o dvoch hráčov, ale bude trvať len 6 sekúnd.
36’
Kundľa nabil Kromkovi, kapitán Pirátov len vyprášil výstroj Pukalíka. Poprad stále čaká na vyloženú šancu.
36’
Poprad v pásme, Teplického strela od modrej čiary len tesne minula pravú žŕdku.
35’
TREST
34:29 - trest LED.sk Bratislava
Hráč s číslom 94 Matúš Bombara.
SEKNUTIE
Bombara sa čuduje verdiktu arbitra Hozáka, ale nič to nemení na tom, že Poprad si zahrá druhú presilovku v zápase.
35’
Toto stretnutie sleduje 31 divákov.
34’
32’
Weber prudko vystrelil, ale Hrabovský zasiahol. Domáci od úvodu túžia po znížení náskoku hostí.
32’
Prvé prerušenie po takmer dvoch minútach, hrá sa svižne.
32’
Hudák manévroval za bránkou, ale prihrávkou nikoho nenašiel. Pre Hudáka je to špecifický duel, pred prestupom do Popradu hrával práve za Leaders. Je to však kovaný Podtatranec.
32’
Na opačnej strane strieľal Kuzmik.
32’
Začala sa 3. tretina.
31’
V druhej tretine sme gól nevideli. Domáci pridali v aktivite, ale Poprad dobre bráni a zatiaľ drží to, čo si v prvom dejstve nazbieral.
31’
Skončila sa 2. tretina.
31’
Farkaš je na ploche, domáci sú v plnom počte.
30’
Lipták pálil nepresne od modrej.
29’
TREST
27:13 - trest LED.sk Bratislava
Hráč s číslom 61 Lukáš Farkaš.
DRŽANIE
Prvý vylúčení aj na strane Bratislavčanov, uvidíme, ako si v početnej výhode poradí Poprad.
28’
Hojer ohrozil bránku Popradu, po ňom pálil od modrej Farkaš, ale vytúžený gól pred Leaders stále neprichádza. Domáci však hrajú o niečo lepšie ako v prvej tretine.
26’
Kromka ja na ihrisku a ihneď sa zapojil do akcie. Vybojoval vhadzovanie v útočnom pásme.
25’
Behúlova nepresná strela, vzápätí hľadal Behúl Soósa, ale ani tento pokus domácim nevyšiel. Domácim sa nedarí.
25’
Leaders sa v presilovke usadil v pásme, Soós zvládol dôležité buly, ale Poprad sa ihneď oslobodzuje.
23’
23’
TREST
22:39 - trest HK IMS-East Popradskí Piráti
Hráč s číslom 94 Patrik Kromka.
PODRAZENIE
Ďalší trest pre Kromku, hoci kapitán Popradu vehementne protestuje voči rozhodnutiu arbitra.
Strela Miškoviča volala po góle, ešte viac však dorážka Bortoliniho. Ale stav zostáva nezmenený.
23’
Soós chcel poslať loptu do pásma, ale bol nepresný a je tu ďalšie zakázané uvoľnenie.
22’
Teplický chcel poslať dopredu Vojčíka, ale obrana Leadersu tento pokus zachytila. Neskôr prenikol do pásma Pitoňák, ani jeho prihrávka nikoho nenašla.
22’
Kurtin zostáva na zemi po zásahu loptičkou do oblasti tváre.
21’
Hra je prerušená, opäť sa bude vhadzovať v obrannom pásme Popradu.
21’
Soós výborne strieľal spomedzi kruhov, ale mieril len do hrude Hrabovského.
20’
Guba vyhral vhadzovanie, poslal výbornú prihrávku na Lakatoša, ale bola vysoká a útočník Leadersu ju nedokázal spracovať. Ak by sa mu to podarilo, zrejme by išiel sám na brankára.
19’
Zakázané uvoľnenie Bratislavčanov.
19’
V protiútoku sa ocitol Kuzmik, mal veľkú šancu na tretí gól, ale Pukalík podržal domácich.
19’
Leaders sa dostal do pásma, šancu mal Soós a po ňom aj Kurtin, ale Hrabovský drží čistý štít.
18’
Porpad je v plnom počte, zákrok Kromku zostal nepotrestaný.
17’
Začala sa 2. tretina.
16’
Videli sme zaujímavú prvú tretinu. Zatiaľ sú hostia lepší a zaslúžene vedú 2:0 po góloch Kuzmika a Pitoňáka. Domácim chýba viac presnosti, dravosti a aj streľby. Tréner Hojer im má čo povedať, tréner Popradu Sminčák je rozhodne spokojnejší.
16’
Skončila sa 1. tretina.
16’
14’
TREST
13:25 - trest HK IMS-East Popradskí Piráti
FAUL LAKŤOM
Kromka je prvý vylúčení hráč v zápase, ideálna šanca pre domácich na zníženie náskoku Popradu,
Matejík dobre vystrelil od modrej, ale brankár Popradu bol na mieste.
13’
Po zásahu Hrabovského menšia roztržka pred bránkou hostí, ale domáci musia byť agresívnejší. Inak tento zápas prehrajú.
13’
Opäť v šanci hostia, domáci brankár si pripisuje ďalší zákrok.
11’
Poprad už vedie o dva góly. Pitoňák skryl svoju strelu poza obrancu a Pukalík uvidel loptičku až v sieti.
10’
10’
GÓL!
09:33 - GÓL HK IMS-East Popradskí Piráti
Gól hráč s číslom 23 Eduard Jozef Pitoňák.
Asistencia hráč s číslom 61 Lukáš Pisarčík.
Rokos teraz na dvakrát ohrozil strelou, ale oba jeho pokusy zblokoval Hojer. Obranca domácich sa v lige objavil po dlhšom čase, keďže študoval v Barcelone. Prechádzky po La Rambla mu evidentne prospeli, zatiaľ hrá zodpovedne a bez chýb.
9’
Zakázané uvoľnenie Leadersu, vhadzovať sa bude pred Pukalíkom.
9’
Hra sa teraz prelievala zo strany na stranu, ale bez veľkých šancí.
8’
Czanik teraz obetavo blokoval strelu, loptička ho zasiahla do citlivých miest. Postavil sa však na nohy a za potlesku spoluhráčov odišiel na striedačku.
5’
Czanik rozohral na Gubu, domáci sa dostali do pásma, ale Kromka dobre prečítal ich úmysel a a po akcii Teplického sa vo veľkej šanci ocitol Pitoňák. Pukalík skvele zasiahol.
5’
Domácich gól prebral, Hrabovský musel po prvý raz zasahovať. Leaders aj v týchto chvíľach drží loptičku na hokejkách.
4’
Skrumáž bránkou vyriešil Kuzmik prvým gólom, hostia z Popradu idú zaslúžene do vedenia.
2’
2’
GÓL!
01:21 - GÓL HK IMS-East Popradskí Piráti
Gól hráč s číslom 17 Marek Kuzmik.
Asistencia hráč s číslom 23 Eduard Jozef Pitoňák.
Asistencia hráč s číslom 7 Dávid Reľovský.
Stretnutie povedie rozhodcovská dvojica Igor Neczli - Štefan Hozák.
Domáci tréner Hojer pošle do zápasu túto zostavu: Pukalík - Al Asheri, Farkaš, Vančo, Matejík, Hojer, Kozák - Bombara, Behúl, Soós - Weber, Kurtin, Lakatoš - Polák, Guba, Czanik
Poprad dnes začne s touto zostavou: Hrabovský - Bortolini, Pešta, Kromka (C), Vojčík, Kundľa,Pitoňák, Bednár, Lipták, Reľovský (A), Kuzmik, Teplický (A), Pisarčík, Rokos, Miškovič, Hudák
Hosťom dnes nepomôže útočník Pospíšil, ktorého potrestala disciplinárka zákazom činnosti na 3 mesiace. Na zápas však s mužstvom odcestoval a bude svojich spoluhráčov podporovať aspoň zo striedačky. Pre rôzne povinnosti, zranenia a choroby však nie je kompletný ani domáci tím.
Pred štartom jarnej časti prišlo v kádri Leadersu k minimálnym zmenám. Odišiel obranca Pukalovič, ktorý posilnil konkurenčného rivala LG, do útoku pribudol útočník Benko. Ten však ešte dnes nenastúpi. Poprad sa posilnil o útočníka Reného Svitanu a obrancov Radovana Dejneku a Miroslava Olejníka. Ani nové posily Popradu však v dnešnom dueli ešte neuvidíme.
Leaders má istotu ďalších troch bodov vďaka nedeľnému zápasu, ktorý sa mal tak isto odohrať v Areáli netradičných športov. Súper zo Spišskej Belej však informoval športovo-technickú komisiu, že na zápas nevycestuje. ŠTK preto zápas skontumuje v prospech domácich. Poprad sa v nedeľu predstaví v Skalici, ktorá je v tabuľke aktuálne na druhom mieste.
V Bratislave budeme sledovať konfrontáciu deviateho tímu tabuľky proti siedmemu. Bratislavčania bojujú o účasť v play off, v tomto zápase potrebujú zvíťaziť. Na konte majú 15 bodov, Poprad získal 20 bodov. Tento náskok však vďaka tomuto duelu môže narásť v prospech Popradu, alebo z neho domáci ukroja.
Vítame vás pri sledovaní komentovaného prenosu Leaders Bratislava - Popradskí Piráti. Nasledujúce riadky o dianí v tomto stretnutí vám bude prinášať Michal Runák.
Porpadčania začali aktívne, od úvodu tlačia domácich. Lipták s Teplickým si však v zakončení nerozumeli.
ĎAKUJEME NÁŠMU GENERÁLNEMU PARTNEROVI!
BRANKÁR
00:01
Do bránky tímu HK IMS-East Popradskí Piráti nastupuje hráč s číslom 30 Samuel Hrabovský