Šatka s Jenčušom si otvorili reprezentačný účet

Na turnaji v Plzni sa v drese Slovenska predstavilo viacero nováčikov, dvaja z nich sa počas prvého hracieho dňa zapísali aj do listiny strelcov.

Slováci najskôr zdolali Švajčiarsko 5:2, v druhom dueli podľahli Čechom 3:4 po predĺžení. „S Čechmi to bolo ťažké, trvalo nám, kým sme sa rozbehli. Ale išli nám dobre oslabovky a v polovici zápasu sme vyrovnali. Škoda, že sme dvakrát vzápätí inkasovali. A predĺženie vyšlo lepšie domácim,“ povedal útočník Ján Šatka. „Aj v zápasoch, ktoré sme proti nim odohrali v Žiline, sa nám stalo, že sme sa vracali do zápasu. To je fajn, že sa nám to darí, treba to hodnotiť pozitívne,“ dodal 18-ročný tínedžer.

Šatka sa proti Švajčiarom presadil dvakrát a zvládol aj dodatkový samostatný nájazd. Proti Čechom vyrovnal na 3:3 a ukázal, prečo patrí medzi vychádzajúce hviezdy nášho hokejbalu. „Dobre som sa vyspal, mal som kvalitnú rozcvičku. Už počas nej som sa cítil dobre a pomohol mi aj tím. Ja som to využil ako sa dalo,“ zhodnotil svoje výkony.

Proti Čechom ho tréneri dali do dvojice s Martinusíkom, túto spoluprácu si mladý útočník pochvaľoval: „Mal som rešpekt, vedel som o tom, že s ním budem hrať. Sedí mi to s ním, ja som za to vďačný.“  A kam si odloží cenný suvenír? „Miesto mám, ale väčšinou to postrácam Určite si ju podložím a uvidím dokedy ju budem mať schovanú,“ reagoval Šatka s úsmevom.

Ďalší gólový premiant bol obranca Nicolas Jenčuš. Proti Švajčiarom využil svoju presnú strelu. „Ja som si nabehol medzi kruhy, krídelník ma videl a videl som voľný priestor. A v takých to situáciách by sa reprezentanti mýliť nemali,“ opísal 23-ročný zadák.

Aj on si tak mohol odložiť loptičku s ktorou skóroval v národnom tíme: „Pár chalanov mi napísalo, ale nebolo to nič extra. Neberiem to ako nejakú obrovskú vec, je to len príprava, ale samozrejme ma to teší, to by som klamal, ak by som povedal, že nie.“

 A ako Jenčuš zhodnotil oba duely? „Je to veľa fyzicky náročnejšie, tempo je väčšie o tri levely ako v lige. Každý reprezentačný tím má obrovskú silu, je to výber tých najlepších a zápasy aj podľa toho vyzerajú."