Švajčiarom sme podľahli 1:3

Slovenskí hokejbalisti prehrali vo svojom treťom zápase na turnaji v Plzni 1:3.

SLOVENSKO - Švajčiarsko 1:3 (0:2, 1:1, 0:0)
Góly: 25. Balga (Hryzák, Korbáš) - 11. Eberle (Iten, Fairclough), 15. Wehrli, 26. Hausherr (Pauer) . Rozhodovali: Gráca, Záhora, vylúčení: 2:3, presilovky a oslabenia: 0:0.

Prvá tretina bola veľmi vyrovnaná a šance sa rodili na oboch stranách. Góly však žiaľ padali len do našej siete. V 11. minúte prekonal Dubnického po prvý raz Iten a v závere prvej časti hry sa presadil aj Wehrli. Najväčšiu šancu Slovenska mal Hryzák, no svoj blafák nedotiahol do konca.

Do druhej tretiny sme vstúpili oveľa lepšie, od úvodu sme súpera dostali pod tlak, ale góly neprichádzali. Lukačovič mal šancu v nájazde, ale na brankára nevyzrel. Našu prevahu  gólovo vyjadril až Balga, keď dorazil loptičku do siete po akcii Korbáša s Hryzákom. Naša radosť však trvala len krátko,  Hausherr poslal Helvétov opäť do dvojgólového vedenia.

Na začiatku tretieho dejstva sme sa presadili opäť, ale na ploche sme mali šiestich hráčov a tak namiesto gólovej radosti prišiel dvojminútový trest. Šance Švajčiarov sme pokryli, na opačnej strane prišla početná výhoda aj pre nás. Ale v oslabení sme po chybe mohli inkasovať, Slovákov zachránil Dubnický. Aj napriek veľkej snahe sme už v zostávajúcom čase neskórovali.

Ivan Káčer, asistent trénera SR: „Neboli sme na tento zápas nastavený mentálne, pôsobil sme ospalo. K tomu sa pridala nervozita, odskakovali nám loptičky a neboli sme sústredení ako včera. Prehra nám ukázala, na čom musíme popracovať.“