Turnaj v Plzni sme uzavreli tesnou prehrou s Českom

Z turnaja v Plzni sme si odviezli tri prehry a jedno víťazstvo.

SLOVENSKO - Česko 3:4 (1:0, 0:2, 2:2)
Góly:
2. Martinusík (Hryzák, Minárik), 37. Balga (Jenčuš), 43. Sobol (Kolenčík, Šatka) - 17. Pospíšil (Jágr), 23. Novák (Šlehofer), 32. Čejka (Macháček, Krejčí), 42. Kucharčík (Urbanec). Rozhodovali: Jonák, Záhora, vylúčení: 2:3, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0.

zostava SR: Dékány - I. Gajdoš, M. Gajdoš, Sobol, Jenčuš, Šulík, Minárik, Salajka, Cifranič - Oravec, Štefanka, Piják - Balga, Šatka, Korenčík - Lukačovič, Hryzák, Martinusík - Wachal, Révaj, Holaza

V prvej vyrovnanej tretine sme išli do vedenia už po 84 sekundách, keď Hryzák našiel pred bránku úplne voľného Martinusíka a slovenský útočník mieril do poloodkrytej bránky – 1:0.V ďalšom priebehu si mužstvá vytvorili šance najmä v presilovkách, vyznamenali sa obaja brankári. Dékanymu dokonca pomohla po strele Langra pravá žŕdka.

V druhej tretine Česi zvýšili tempo a už po 93 znížil po skrumáži Pospíšil. Domáci mali ďalšie šance, ale využili až tú v presilovej hre pri vylúčení Sobola, keď si nešťastne vrazil loptičku do vlastnej siete Cifranič. Vyrovnať sme mohli po rýchlom brejku, keď si Kolenčík obhodil súpera, no stroskotal na brankárovi Kuchařovi.

V treťom dejstve išli domáci už do dvojgólového vedenia po akcii Čejku, no Slováci sa nevzdávali. V presilovej hre, ktorú vybojoval Balga, sa ten istý hráč presadil po prihrávke Jenčuša a znížil. Na 4:2 zvýšil ďalekonosnou strelou Kucharčík, ale potom sa opäť Slováci nadýchli po presnej strele Kolenčíka. V závere sme hral power play, boli sme blízko k vyrovnaniu, ale vytúžená gól sme už nedali.

Milan Rampáček, tréner SR: „Som rád, že to chalani po nevydarenom zápase so Švajčiarskom nezabalili. Musíme sa však vyhnúť takým chybám, aké sme robili. Prehrali sme na turnaji tri zápasy, treba sa k tomu postaviť čelom, ale nerobím z toho vedu. Máme na čom pracovať a najmä s čím, do MS máme ešte nejaký čas.“