LG vie, kde ju tlačí topánka, na drámu ešte nie je priestor

Hokejbalisti LG Bratislava zatiaľ zaostávajú v novom ročníku extraligy za očakávaniami. Po dvoch kolách uzatvárajú bez bodu tabuľku celej súťaže a to navyše s hrozivým skóre 2:16.

Bratislavčania prehrali v otváracom zápase sezóny v Skalici 0:8, o týždeň neskôr minulú sobotu podľahli doma Nitre 2:8. "Jednoznačne sme zanedbali predsezónnu pripravu, nestíhali sme kondične a nevedeli sme sa prispôsobiť tempu zápasu. Ale či máme skóre takéto, alebo by sme prehrali obidva zápasy o gól, stále by sme mali rovnaký počet bodov. A hrá sa o ne, takže prehra ako prehra," hľadal príčiny zlého vstupu útočník Michal Šalka.

V tíme pred sezónou prišlo k niekoľkým zmenám, pribudli no neho viacerí mladíci, ktorým však chýbajú skúsenosti. "Veľmi pozitívne je to, že nám to výrazne otvorilo oči a ukázalo, ako veľmi nám ušiel vlak. Ďalšia pozitívna vec je, že noví a mladí hráči aspoň uvidia, aká je kvalita extraligy a zistia, či sa tomu dokážu prispôsobiť. Nehrali nám niektorí hráči, ktorí tvoria to pevné jadro tímu a verim, že s ich príchodom sa to zlepší, či už v šatni, ale aj na ploche," dodal Šalka.

Príbeh LG pripomína sezónu 2018/2019. Aj štart tohto ročníka sa podobal tomu aktuálanemu. Guerera prehrala v prvom kole v Pruskom 1:7 a o týždeň neskôr v Považskej Bystrici 0:8. No klub sa vtedy z tejto šlamastiky dostal a dotiahol do až do štvrťfinále play off. "Každá sezóna je iná, s inými hráčmi, inou taktikou, ale rovnakým cieľom. Nechceme z toho robiť drámu, vieme, že hokejbalovú kvalitu stále máme. Už si len treba uvedomiť, že ten znak, ktorý nosíme na hrudi, treba aj príkladne reprezentovať," zdôraznil Šalka.

Produktívny útočník zatiaľ nevidí dôvod ani na mimoriadny teambuilding: "Povedali sme si už toho dosť. Momentálne je prvoradé začať tvrdo trénovať, pridať si kondičné tréningy. Či už spolu, alebo individuálne. Na pivo ešte čas príde (úsmev)."

V ďalších kolách však opora tímu nepomôže svojim spoluhráčom, Šalka sa zranil v súboji proti Nitre ešte v prvej tretine. "Narazil som v súboji prstom do mantinelu, vykĺbil som si ho tak, že mi ho museli naprávať. Mám roztrhnuté väzy, čiže minimálne tri týždne budem nosiť ortézu a potom sa pomaly budem môcť zapojiť naspäť do zápasov. Nechcem to uponáhľať, aby som s tým nemal problémy v budúcnosti, či pri športe, alebo bežnom živote."