Šláger kola v Skalici jasne pre domácich

Šláger 1. kola SHbE sa hral v Skalici, vicemajster privítal bronzový tím z uplynulej sezóny.

Duel mal napokon jasného pána, Skaličania triumfovali nečakane hladko 8:0. "My sme išli do zápasu s tým, že chceme hrať svoju hru z uplynulej sezóny. Teda takticky, zodpovedne a bez chýb. Prvá tretina patrila nám, potom sme to dohrávali. Mali sme to pevne v rukách, chalani to zvládli perfektne. Hrali zodpovedne bez faulov, podľa mojich predstáv. Dali sme nejaké góly a ubránili sme to vzadu, hrali sme strategicky. Chalani mi v mojom debute pomohli a tak isto aj brankárovi. Hrali tímovo a verím, že to tak bude pokračovať," zhodnotil zápas na sociálnej sieti tréner Skalice Zdeněk Kučera.  

Skalické útoky sa valili na stranu hostí jeden za druhým obranca Bratislavčanov Ján Müller hľadal príčiny prehry takto: "Myslím, že sme podcenili letnú prípravu. Uplynulé tri sezóny sme vybojovali všetky tri kovy a teraz akoby chýbal istý entuziazmus pred sezónou. Od toho sa odvíja aj naša kondičná pripravenosť, ktorá myslím v súboji so Skalicou rozhodla. Obrovské a stále opakujúce sa chyby viedli k rýchlym gólom."

Hráči LG sa musia dať rýchlo dokopy, už v sobotu privítajú doma mladíkov z Nitry. Müller verí, že mužstvo nadviaže na pozitívne veci z prvého kola: "Výsledok vyzerá hrozivo a možno až kruto, keďže sme mali v zápase aj dobré pasáže. Ku koncu sme chceli dať aspoň nejaké góly, no tie by nepadli asi ani do konca víkendu. Absencia niektorých dôležitých hráčov tiež nepomohla. Potešil štvrtý útok, zložený z debutantov, teda chlapcov, ktorí majú menej ako 18 rokov. Svoju úlohu si zastali. Je to prvé kolo, zrkadlo máme nastavené, je na nás ako s tým naložíme. Myslím si, že to môže byť z našej strany už iba lepšie."