Majster začal víťazne, Rytierom nešli presilovky (FOTO)

Otvárací zápas sezóny spestril priamy prenos na JOJ Šport, diváci v ňom videli štyri góly. Všetky do bránky Nitry, čo domáci hráči neniesli ľahko. Hostia boli samozrejme oveľa spokojnejší.

Považania išli do vedenia po skvele umiestnenej strele Hryzáka, na 2:0 zvýšil po rýchlom brejku Bednár. V druhej tretine presadil aj Ondrúšek a skóre uzavrel v závere zápasu Kendera.  "Výsledok hovorí za všetko, dali sme štyri góly a ani raz sme neinkasovali. Bol to typický prvý zápas sezony, neodohrali sme žiadny prípravný zápas, všetko sme dobiehali sme na tréningoch. Prvý gól bol dôležitý, ak by sme inkasovali my, bolo by to horšie. Preto vďaka za neho," zhodnotil zápas tréner majstra Roman Bujdák.

V drese PROTEF-u sa hneď ukázali aj nové posily. Útočník Balga sa blysol peknou asistenciou pri góle Bednára, obranca Kendera dokonca gólovo. "Chalani sa ukázali dobre, teší ma, že sme neinkasovali. Na tréningoch sme sa im za krátky čas snažili dostať do krvi náš systém a uvidíme časom," dodal Bujdák.

Domáci tréner Ivan Káčer mal opačné pocity, hoci výkonom Nitrania určite nesklamali: "Šancí sme si vypracovali dosť, súpera sme prestrieľali 27 ku 15. Ale náš mladý tím musí nabrať skúsenosti v zakončení a presnosti. Musia si viac veriť v šanciach, ktoré si vypracujú."

Rytierom nevychádzali ani presilovky. V zápase ich hrali tri, hostia ani jednu. "Presilovky sú veľmi dôležité, určite sa im budeme venovať. Chýba nám tam jednoduchosť v zakončení. Vnímam to teraz ako našu slabinu a určite sa tomu budeme venovať," dodal Káčer. 

FOTO: Dominik Motúz