Brankári sa tešia na prenos, Murček: Je to motivácia

Sobotný štart nového ročníka SHbE mužov okorení aj priamy prenos. Na kanáli JOJ Šport budú mať fanúšikovia možnosť sledovať duel medzi Nitrou a Považskou Bystricou.

Domáci Rytieri musia hneď v úvode zvládnuť ťažkú úlohu, do cesty sa im postaví obhajca majstrovského titulu. "Žreb si nevyberáme a berieme to ako fakt, je to ale veľká výzva hneď na úvod. Celkovo máme papierovo silné tímy v prvých kolách. Bude to pre nás ostrý štart, keďže sme neodohrali žiadny prípravný zápas. Absolvovali sme však náročnú kondičnú prípravu, čo verím, že využijeme najmä v priebehu sezóny. Teraz však pôjde o prvé kolo, čo je vždy veľká neznáma a často rozhodujú maličkosti. Všetci sa však tešíme na sobotu a veríme, že odohráme dobrý zápas s úspešným koncom," povedal nám brankár Nitry Milan Murček.

Jeho náprotivok Peter Buliš verí, že Považania tento duel zvládnu: "Oba tímy budú čakať, čo urobí ten druhý. Ale sme dobre nachystaní a verím, že my budeme určovať tempo hry a že vnútime súperovi náš systém. Tento duel ukáže, kto je ako nachystaný na celú sezónu. Je to dôležitý zápas ako každý iný a chceme do neho vstúpiť úspešne."

Tento zápas má však aj iný motivačný faktor. Hráčov čaká konfrontácia pred televíznymi kamerami JOJ Šport. "Je to skvelé pre slovenský hokejbal. Takúto propagáciu potrebuje a verím, že priamych prenosov bude pribúdať. Pre nás je veľká česť, že práve náš domáci zápas bude odvysielaný a my budeme môcť byť pri takejto premiére. Je to určite pre náš mladý tím veľká motivácia navyše," povedal Murček.

Podobný názor má aj Buliš: "Je to skvelá správa pre ľudí, a vďaka patrím tým, ktorí sa o to zaslúžili. Myslím si, že tento šport, hoci je amatérsky, tak by mal mať priestor v televízii. Je to najúspešnejší kolektívny šport u nás a pozdvihne to úroveň celej ligy. Verím, že to bude mať sledovanosť a že prenosov bude pribúdať."