Najzaujímavejšie zmeny v kádroch klubov SHbE pred štartom sezóny

Pred štartom nového ročníka SHbE mužov sa v jednotlivých tímoch udialo niekoľko zmien. My vám prinášame prehľad tých najzaujímavejších.

HBK PROTEF POVAŽSKÁ BYSRICA
V tíme trénera Romana Bujdáka sa prekvapivo objavil reprezentačný krídelník Róbert Balga, najlepší strelec uplynulej sezóny. Ofenzívu majstra určite zvýrazní aj František Poliaček, ďalší kanonier na pohľadanie, ktorý už má titul s PROTEF-om z roku 2020. Do defenzívy prišiel juniorský reprezentant Jaroslav Kendera.

HBK HOKEJMARRKET SKALICA
Záhoráci hlásia citeľnú stratu v ofenzíve, keďže Hokejbalista roka za rok 2022 Milan Rampáček ukončil kariéru. Prišiel však majster sveta z roku 2019 Lukáš Olejník, ktorý by sa mal starať o góly.

LG ZĽAVOMAT BRATISLAVA
Tím zostal oproti uplynulej sezóne pokope, bronzový tím ročníka 2022/2023 priviedol na brankársky post Martina Juríčka. 

ŠK 98 PRUSKÉ
Ako pocíti klub odchod Balgu uvidíme v priebehu sezóny, ŠK 98 však opäť oblečie Samuel Šimko, majster sveta do 20 rokov z roku 2016.

KOMETA VRÚTKY
Kometa prišla o viacero opôr, klub opustili lídri ako Lihan, Hlaváč, Učník, či Matúška. Brankár Richter odišiel do Švajčiarska, no reštart kariéry ohlásili Chlebec a Javor. 

ŠHBK RUŽINOV
S príchodom Stanislava Liba do realizačného tímu prišli aj hráči ako Dano, Solník, Korbíni, no najvýraznejší je príchod brankára Dubnického. ŠHBK však hlási aj straty, z ofenzívy vypadli Kurtin a Lakatoš.

HMHK VRANOV NAD TOPĽOU
Aj Vranovčania hlásia minimálne zmeny, z príchodov je zaujímavý ten Šiňanského do ofenzívy. Novým šéfom striedačky sa stal Peter Mihaľo.

NITRIANSKI RYTIERI
Pod Zoborom rátali pred sezónou najmä odchody. Olejník, Poliaček a Nauš sú citeľná strata, ale filozofia klubu je stavať na vlastných odchovancoch a Rytierom sa výchova ich talentov určite čoskoro vráti.

HBC KOŠICE
Košičania zostali takmer pokope. Klub síce opustila štvorica Horváth, Šiňanský, Dudurič a Patlevič, ale kostra tímu zostala zachovaná. 

POPRADSKÍ PIRÁTI
Mužstvo sa rozlúčilo s Iľkovičom, no namiesto neho prišiel zo Spišskej Belej Kolodzej. Inak je káder takmer nezmenený.