Bujdák ohlásil koniec, Bulišov odkaz Slovensku

Prinášame vám ohlasy novopečených majstrov po zisku titulu majstrov SR.

Lukáš Bednár, útočník PB: "Povedal som pred týždňom, že do Skalice ideme s jediným cieľom. Som rád, že táto partia, ktorá sa tu poskladala, to dokázala. Veľa ľudí nám neverilo, vraj sme neskúsení, ale som rád, že to vyšlo. Ťahali sme za jeden povraz. Myslím si, že vekový priemer v tejto sérii rozhodol. Mali sme viac síl v piatom zápase, i keď v predĺžení to bolo o tom, komu to padne. Som rád, že sme to boli my." 

Roman Bujdák, hrajúci tréner PB: "Na začiatku sezóny sme mali problém s hráčmi, to je pravda. Boli by sme radi, keby sme mali len domácich, ale to nejde. Chalani, ktorí chceli hrať, museli mať aj kvalitu a povedal som, že ak to vezmem, musíme mať nejaký systém. Nič nebolo na náhodu, ale potrebovali sme aj šťastie. Ale keby som tomu neveril, nehrali by sme. Som za to vďačný. Chalani sú výrazne mladší, nie je ľahké sa s nimi naháňať. A to bolo vidieť v piatom zápase. Pre mňa to bol posledný zápas v kariére."

Lukáš Piják, útočník PB: "Nemali sme ľahký začiatok, trénovalo nás málo. Potom sme sa zomkli, rozšírili sme káder a vybudovala sa táto partia. Pomohla nám séria s LG, zdolať majstra, to pomôže každému. A potom sme si verili aj na Skalicu. Hoci má kvalitu a skúsenosti, dokázali sme to. Išli sme skromne do každého zápasu. Bolo vidieť, že súper už ťahal nohy, my sme boli trpezliví a hrali sme si svoju hru. Nechcem porovnávať titul spred troch rokov a tento. Je za tým veľmi veľa driny, tréningov, odriekania. Vybojovali sme si to na ihrisku a sme majstri."

Peter Buliš, brankár PB: "Je to super. Som veľmi rád, že sme to dokázali. Veril som, že to ubojujeme, sme super partia. Ja som rád, že sme Slovensku dokázali, že dokážeme vyhrať aj s mladými chalanmi a nebudeme terčom takých rečí, že sme to predtým vyhrali ako pozbieranci. Chutí to viac, bola to drina od prvého kola. Oslavy si poriadne užijeme."

Andrej Straka, strelec víťazného gólu finále: "Bola to klasická situácia. Matúš Korbáš to dal Ivanovi Hryzákovi, ten mi to posunul a a padlo to tam. Som rád, že to takto dopadlo, vyhrať zápas po takomto priebehu je fantastické."