Strelec posledného gólu v sezóne Straka túži po podobnom úspechu aj v reprezentácii

Z hokejky Andreja Straku padol víťazný gól finále, ale samotný strelec gólu sa hrdinom necíti.

Predĺženie v Skalici sa hralo iba 37 sekúnd. Prišla blesková akcia Protefu, keď Lopušan posunul loptičku na Krobáša, ten ihneď na Hryzáka a napokon sa dostala k šprintujúcemu Strakovi. Krídelník Považanov okamžite strieľal a našiel dieru v bránke Kučeru. Brilantná akcia bola okorenená zaslúženým gólom. "Bola to klasická situácia našej lajny. Matúš posunul Ivanovi, on mne a z prvej esom zakončil. Chvalabohu to tam padlo," uviedol Straka.

Dvadsaťtriročný útočník sa stal najlepším strelcom v základnej časti a "sypalo" mu to aj v play off. Vo vyraďovačke dal 10 gólov, o jeden viac ako Válek, ktorých ich dal najviac. Celý prvý útok Považanov bol však veľkou zbraňou majstra. "Pre nás to bola výborná sezóna. Pomáhali sme si, nielen naša lajna, ale celá kabína. Do tímu sa pridali hráči, ktorí hrávali predtým hokej, sadlo si to a oslavujeme titul," dodal strelec víťazného gólu. 

Hryzák so Strakom majú za sebou prvú extraligovú sezónu, Korbáš vlani oslavoval titul s LG Bratislava. Straka hral doteraz iba mestskú ligu, pocity po prvom ročníku v najvyššej súťaži zhrnul takto: "Prvý zápas som si na to musel zvykať, oproti mestskej lige to je predsa len iné. Mali sme podporu skvelých fanúšikov, všetko bolo skvelé."

Spomínaná trojica je od úvodu sezóny aj pod drobnohľadom reprezentačného trénera Milana Rampáčka, po úspechu na domácej scéne by si Straka rád zopakoval radosť aj na vrcholnom turnaji v národnom drese. "Všetci traja sa chceme dostať do reprezentácie a dosiahnuť niečo podobné, čo v lige."