Slováci prehrali v prvom zápase po nájazdoch

Slovenskí hokejbalisti prehrali v sobotnom prípravnom zápase s Českom 1:2 po nájazdoch.

Česko - Slovensko 2:1 sn (0:1, 1:0, 0:0 – 1:0)
Góly:
25. Kruček (Pala, Šlehofer), rozhodujúci nájazd Šlehofer - 2. Študenc (Šalka, Fumač). Rozhodovali: Černý – Záhora, vylúčení: 2:2, presilovky 0:1, oslabenia: 0:0.

zostava SR:  Buliš  - Minárik, Salajka, Bušovský, Študenc, M. Gajdoš, I. Gajdoš, Zelenka, Sobol - Tomkovič, Janáč, Martinusík - Bilik, Šalka, Fumač - Vozár, Vadík, Balga - Minko, Simon, Hlaváč

Slováci začali výborne. Aktivitou si hneď v úvode vypýtali faul, presilovku dokázali využiť. Šalka našiel medzi kruhmi Študenca a ten si pripísal premiérový gól v reprezentácii. V početnej výhode potom hrali aj Česi, ale Buliš aj s pomocou obrany všetky nebezpečné situácie vyriešil. V závere prvej tretiny mal veľkú šancu Martinusík, ale v dobre pozícii prestrelil.

V druhej tretine Česi vyrovnali zásluhou Kručka, ale hra bola vyrovnaná, hralo sa vo vysokom tempe. Slováci mohli v druhej časti streliť opäť vedúci gól, ale šance Minka zostali nevyužité.

Tretia tretina priniesla vyrovnaný boj, v ktorom mali oba tímy šance rozhodnúť. Niekoľko skvelých zákrokov predviedol Buliš, Čechov podržal Jirotka najmä v oslabení. Rozhodnutie neprišlo ani v predĺžení, Česi napokon lepšie zvládli samostatné nájazdy.

Marián Gregorík, tréner SR: „Zvládli sme to celkom a myslím že aj kondične. V úvode druhej tretiny nás rozhádzali vylúčenia, potom sme sa dostali opäť do zápasu. Tretia tretina bola dobrá obojstranne, oba tímy mali šance, mužstvá podržali gólmani. Remíza je zaslúžená.“

Jiří Mašík, tréner ČR: „Nezačali sme dobre, prvá tretina vola v réžii Slovenska. Boli sme v kŕči, potom sme sa zlepšili a dve tretiny sme boli lepší. Vyhrali sme na nájazdy, sme spokojný, ale musíme hrať celý zápas tak ako druhú a tretiu tretinu.“