Mladí Slováci zdolali Čechov po nájazdoch

Slovenskí hokejbalisti do 21 rokov zvíťazili v prípravnom zápase nad českými rovesníkmi 2:1 po nájazdoch.

Česko 21 – Slovensko 21 1:2 po sn (0:1, 0:0, 1:0 – 0:1)
Góly:
37. Rozlílek - 7. Čulen (Longauer, Čirč), rozhodujúci nájazd Cifranič. Rozhodovali: Černý – Záhora, vylúčení: 2:2, presilovky 0:1, oslabenia: 0:0.

zostava SR:  Richter (23. Fedor) - Jenčuš, Kaščák, Solník, Horváth, Hojer, Cifranič - Čulen, Čirč, Longauer - Hrivnák, Korbáš, Bödi - Jakuba, Blahovský, Valko - Šulek, Andráško

Naši vstúpili do zápasu horšie ako ich súper. Česi Slovákov zatlačili, pomohla im k tomu aj presilová hra, ktorú hrali už v prvej minúte. Slováci sa však ubránili, no potrebovali sa vymaniť z tlaku. To prišlo v 5.minúte, keď Cifraniča faulovali Česi so zdvihnutou hokejkou a slovenskí reprezentanti hrali štvorminútovú presilovku. V 7.minúte ju aj využili, keď Čulen prekonal českého brankára strelou popod lapačku. Zvyšok tretiny patril opäť Čechom, no niekoľko výborných zákrokov predviedol Richter.

V druhej tretine bola hra vyrovnanejšia, ale o niečo lepší boli Česi. No obrana Slovákov pracovala výborne a zblokovala množstvo striel. Veľa šancí prostredná časť hry neponúkla. V polovici duelu vymenili tréneri SR brankárov, Fedor sa predviedol niekoľkými dobrými zákrokmi.

V tretej tretine sa Česi dočkali zaslúženého vyrovnania, no rozhodnúť mohli Slováci. Po strele Blahovského však zazvonila len žŕdka. Rozhodnutie napokon priniesli až nájazdy. Za českú stranu uspel len Lhota, zo Slovákov boli úspešní Longauer a Cifranič.

Marián Longauer, tréner SR: „Chalani sa postavili k zápasu zodpovedne, robili to, čo sme si povedali. Robili sme chyby, ale bolo ich veľmi málo. Darilo sa nám hrať disciplinovane. Som rád, že sme zdolali tak silného súpera na jeho pôde, máme na čom stavať. Verím, že sa hráči budú takto prezentovať aj naďalej.“

Tomáš Friml, tréner ČR: „Mali sme dosť šancí na to, aby sme zápas zvládli v základnom hracom čase. Ale žiaľ, nemali sme šťastie. V nájazdoch sa ukázala šikovnosť slovenských hráčov.“