Čirča potešil výkon: Vyhrali sme zaslúžene

Slovenskí juniori zvládli prvý z prípravných zápasoch proti českým rovesníkom, zvíťazili 2:1 po nájazdoch.

Slováci síce na ploche nedominovali, ale hrali veľmi obetavo. "V porovnaní so zápasmi zo Žiliny, v ktorých sme hladko prehrali, sme urobili progres. Síce sme zmenili káder, ale bolo vidieť, že sme sa posunuli. Myslím si, že sme zvíťazili zaslúžene," povedal kapitán Richard Čirč.

Do dejiska zápasu dorazil slovenský výber ráno po deviatej a pred zápasom absolvoval ešte hodinový tréning. "Tréning bol intenzívny, ale ukázali sme ako sa má hrať za reprezentáciu a teším sa na zajtrajší zápas," dodal Čirč, ktorého vyhlásili za najlepšieho hráča zápasu. 

V zápase proti Česku mali domáci hneď v úvode presilovú hru, ale nevyužili ju. Potom zastavilo ich tlak vylúčenie a Slováci boli v početnej výhode úspešní. "Začiatok pre nás nebol ideálny. Ale im sa nepodarilo streliť gól a nám áno. Takže bolo dobré, že sme sa tak skoro ujali vedenia. Dostali sme nešťastný gól, ale v nájazdoch sme to našťastie udržali," povedal Čirč. 

Kapitán tímu pred nájazdami veril, že to vyjde: "Veril som brankárom, lebo nás držali celý zápas."

Nedeľný odvetný súboj je na programe už od 10.00. "Podľa mňa to bude niečo podobné. Na našej strane nastanú nejaké zmeny, ale budeme sa snažiť uspieť zasa," uzavrel kapitán slovenského výberu do 21 rokov.