ČS Superpohár: Vrútky i Kert berú zápas ako odmenu

Zatiaľ čo pražský Kert Park bude o Česko-Slovenský Superpohár bojovať už po druhý raz, Vrútky si túto konfrontáciu vyskúšajú premiérovo.


Vlani sa Kertu nepodarilo triumfovať, keď proti boli hráči Skalice. Teraz sa však predstavia na domácom ihrisku a to ich posúva do role favorita. "Mierny favorit asi sme, ale je to tým, že sa hrá u nás. Keby sa hralo vo Vrútkach, tak budú favoritom oni. Obe mužstvá sú v celkom dobrej forme a darí sa im. Vrútky budú mať za sebou dlhú cestu, takže by som videl výhodu v domácom ihrisku a v tom, že necestujeme," povedal pre náš web Petr Danko, útočník Kertu a dodal: "Myslím si, že nás čaká vyrovnané a pekné stretnutie. Vrútky určite neprídu brániť, osobne očakávam slušnú prestrelku s víťazným koncom pre nás."

Vrútočania však nenechali nič na náhodu a k zápasu pristúpili svedomito. Aj preto sa do "stovežatej" presunuli už v piatok. "Ešte sme proti sebe nehrali tak uvidíme na ihrisku, ako to bude vyzerať. Bude to zaujímava konfrontácia. Niečo preletelo šatňou, že hrajú podobný štýl ako my. Ale že nesmie pršať, lebo sa budeme korčuľovať," poznamenal útočník Kometa Stanislav Čavajda. Počasie bude naozaj veľmi dôležité, pretože Kert hrá na umelej ploche. Konfrontáciu majstrov Slovenska a Česka zažije Kometa premiérovo, zápasi si chce užiť. "Je to akýsi bonus po minuločnej sezóne. Ďalšia výzva ukázať, že dlhoročná práca s mládežou stála za to." Kometa vycestovala do Prahy v kompletnej zostave, ktorá vybojovala v máji titul majstra Slovenska. Hrať bude aj Rechtorík, či Martin Lihan, ktorý sa síce rozlúčil s extraligovou kariérou, ale účasť v zápase prisľúbil hneď po zisku titulu. Chýbať budú iba mladíci Farbák a Sahul, ktorých do Prahy nepustí prvá dôležitá skúška dospelosti. Majú totiž stužkovú slávnosť.

Petra Danka poznajú aj slovenskí fanúšikovia, poretože dva roky pôsobil v tíme Leaders Ružinov. Silu Vrútok tak dokonale pozná. "Zatiaľ po mne tréneri ohľadne súpera nič nechceli vedieť, nepripravujeme sa na zápas nijako špeciálne," prezradil Danko. Aj český útočník vníma konfrontáciu majstrov oboch krajín len za akýsi bonus. "Je to príjemné spestrenie, odmena za uplynulú sezónu. Obe ligy si zmerajú sily, ale je to len jeden zápas, takže z toho nebude nič, čo by malo naznačovať, ktorá liga je lepšia." 

Napriek tvrdeniam oboch hráčov je však jasné, že obaja budú chcieť zvíťaziť. V hre je veľká prestíž. "Obe krajiny patria do svetovej špičky. Takáto výhra určite poteší jedno, či druhé mužstvo. Výsledok pôjde do sveta, budí rešpekt a výhra v takomto zápase je veľmi vzácna," uzavrel Čavajda.