ČS Superpohár v rukách Kertu, Vrútky obišli s debaklom

Prinášame vám pohľad na zápas o Česko-Slovenský Superpohár medzi Kertom Praha a Kometou Vrútky.

Kert Park Praha - Kometa Vrútky 9:1 (2:0, 4:1, 3:0)
Góly:
6. Čejka (Postulka), 7. Plzák (Čejka), 17. Wróbel (Fejfar), 17. Plzák, 21. Zvonek (Šperl), 25. J. Kruček, 38. Zvonek, 41. Postulka (Dejneka, Javorka), 44. Čejka (z trestného strieľania) - 25. Rechtorík (z trestného strieľania)
Rozhodcovia: Kralovič -  Martis, vylúčení: 6:6 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0

zostavy:

Kert: Mikl (33. Mroviec) - Šperl, Dejneka, Bureš, Blaško, Kaucký, Markytán, Plzák, Dulava, J. Kruček, Fejfar, Zvonek, Šlehofer, Danko, Wróbel, Postulka, Čejka, Javorka, Rozenberg
Kometa: Bolibruch (21. Kubala) - Vidlár, Zeman, Knesl, Matuška, Ruttkay, Greňo, Fillo, Čavajda, Lihan, Simon, Učník, Hlaváč, Kolčák, Rechtorík, Parobok

Kometa začala bez rešpektu, mala prvé strelecké pokusy, ale domáci sa s pribúdajúcimi minútami viac drali dopredu a Bolibruch sa musel mať na pozore. V šiestej
minúte si obrana Kometa nedala pozor na Čejku, ktorý otvoril skóre zápasu. Vyrovnať mohol Čavajda, ktorý sa ocitol sám pred Miklom, ale zahrmelo na druhej
strane. Čejka opäť potiahol loptičku do pásma a Plzák zvýšil na 2:0. Slovenský tím sa mohol dostať do zápasu v prvej presilovke zápasu, ale bez úspechu.

Druhá tretina začala pre Kometu ako zo zlého filmu. V 17. minúte sa domáci dvakrát presadili a viedli už o 4 góly. Hráčom slovenského majstra nič nevychádzalo,
naopak, Pražanom vychádzalo všetko, na čo siahli. Boli lepší bežecky, no najmä vyučovali v priamočiarosti. Piaty gól strelil Zvonek a poltucet uzavrel Kruček.
Komete sa až potom podarilo presadiť v ofenzíve, keď Rechtoríka fauloval brankár Mikl a útočník Vrútok nariadené trestné strieľanie rutinérsky premenil.

Tretia tretina sa už prakticky iba dohrávala. Kometa chcela niečo s výsledkom urobiť, jej hráči sa snažili kozmeticky upraviť výsledok, ale Pražania dobre
bránili a vyrážali do brejkov. Po jednom z nich sa v oslabení presadil Zvonek a gólom skončilo aj prečílsenie dvoch proti jednému v 41. minúte. Český majster už
nemal problém ubrániť víťazstvo, to ešte dokonca zvýraznil premeneným trestným strieľaním Čejka. Kert sa tak po záverečnom hvizde sa mohol tešiť z vzácnej trofeje.

Martin Kolčák, hrajúci tréner Vrútok: "Tlačia sa mi slzy do očí, prehra je pre nás krutá. Neviem, čo na to povedať. Vždy, keď sme sa nadýchli k náporu, súper nás zrazil na kolená. Hrali sme za Slovensko, nielen za Vrútky. Preto ma tento výsledok veľmi mrzí."

David Kuna, tréner Kertu: "Výsledok je možno pre Vrútky krutý, ale vyhrali sme zaslúžene. Náš súper ukázal najmä v závere druhej tretiny, že hokejbal vie hrať. Ak by dal ešte nejaký gól, mohlo to vyzerať inak. Nás upokojili rýchle góly, potom sa hrá oveľa lepšie. Celú túto akciu vnímame veľmi pozitívne, v rámci Československého sviatku je to príjemné. Verím, že táto akcia bude mať aj kultúrne vyvrcholenie, ideme sa spoločne najesť, na čo sa teším."