43’
Bobál pálil od modrej, ale jeho strela bola zblokovaná.
42’
41’
Martinusík tak ako v uplynulom kole siahal na hetrik, ale v samostatnom nájazde tentokrát uspel Pukalík.
41’
41’
TREST
40:09 - trest HBK hokejmarket Skalica
Hráč s číslom 14 Denis Vadík.
NEDOVOLENÁ HRA VYSOKOU HOKEJKOU
Ružinov si síce v presilovke vypracoval tlak, ale po návrate Daniela na plochu sa loptička dostala k Martinusíkovi a ten opäť ukázal, v čom je jeho sila. Jeho rýchle nohy nezastavil nikto a Skalica zrejme definitívne rozhoduje zápas.
40’
40’
GÓL!
39:07 - GÓL HBK hokejmarket Skalica
Gól hráč s číslom 46 Jaroslav Martinusík.
Asistencia hráč s číslom 14 Denis Vadík.
Gól do prázdnej brány.
Tréner Hojer dal všetko na jednu kartu, Pukalík opúšťa bránku a domáci budú hrať v šestici už 9 minút pred koncom 3. tretiny.
37’
ODDYCHOVÝ ČAS
36:52 - Oddychový čas Leaders Ružinov
37’
37’
TREST
36:52 - trest HBK hokejmarket Skalica
PODRAZENIE
Asi som to privolal, Daniel fauluje Bobála a Ružinov má výhodu presilovky.
Ružinov zrejme definitívne kapituloval. Skalica drží domácich pod zámkom v ich tretine, hráči v modrých dresoch už nemajú síl na zvrat. Zmeniť by to mohla presilová hra, ktorá múže dať domácim nádej.
37’
Nedisciplinovanosť domácich a zlepšená hra Skalice prináša hosťom dvojgólový náskok.
34’
33’
GÓL!
32:51 - GÓL HBK hokejmarket Skalica
Gól hráč s číslom 16 Michal Holaza.
Asistencia hráč s číslom 4 Radovan Zelenka.
Asistencia hráč s číslom 23 Marek Škadra.
Skalica dokončila obrat a už vedie 3:2.
31’
31’
GÓL!
30:34 - GÓL HBK hokejmarket Skalica
Gól počas presilovky hráč s číslom 4 Radovan Zelenka.
Asistencia hráč s číslom 44 Martin Daniel.Víťazný gól
Začala sa 3. tretina.
31’
31’
Pokračuje presilovka Skalice.
31’
Skončila sa 2. tretina.
31’
Bude Farkaš smutným hrdinom Ružinova? Na trestnej lavici je už totiž v krátkom čase po tretí raz, domáci môžu prísť o sľubný náskok.
30’
TREST
29:10 - trest Leaders Ružinov
Hráč s číslom 77 Lukáš Farkaš.
PODRAZENIE
30’
Tvrdý súboj za bránkou Ružinova, opäť sa bude vylučovať.
30’
Krásna kombinačná presilovková akcia hostí, Škadra vracia Martinusíkovi gólovú prihrávku, stav je teda vyrovnaný.
29’
29’
GÓL!
28:31 - GÓL HBK hokejmarket Skalica
Gól počas presilovky hráč s číslom 46 Jaroslav Martinusík.
Asistencia hráč s číslom 36 Michal Salajka.
TREST
27:34 - trest Leaders Ružinov
SEKANIE
28’
Skaličania opäť s miernou prevahou, teraz Ružinovčanov zavreli v pásme, ale k čistej šanci sa nedostali.
27’
25’
Pri hre 4 na 4 sa nič neudialo, nasleduje krátka 29 sekundová presilovka hostí.
25’
TREST
22:34 - trest Leaders Ružinov
Hráč s číslom 68 Jakub Vaňo Dušan.
PODRAZENIE
Sily sa vyrovnajú, 82 sekúnd sa bude hrať 4 proti 4.
23’
23’
TREST
22:03 - trest HBK hokejmarket Skalica
Hráč s číslom 42 Radovan Pollák.
STRIEDANIE HRÁČOV (VIAC HRÁČOV V IHRISKU)
Skaličania si nedali pozor pri striedaní, opäť budú hrať v oslabení.
Skalica sa bez problémov ubrábila.
23’
20’
TREST
19:58 - trest HBK hokejmarket Skalica
Hráč s číslom 36 Michal Salajka.
KROSČEK
Parádna akcia Skalice. Martinusík nakopol motor, prebehol po pravej strane a naservíroval loptičku Škadrovi, ten už nemohol nedať. Hostia sú zatiaľ v druhej tretine lepší.
20’
20’
GÓL!
19:03 - GÓL HBK hokejmarket Skalica
Gól hráč s číslom 23 Marek Škadra.
Asistencia hráč s číslom 46 Jaroslav Martinusík.
Farkaš je už na ploche, ale Skalica pokračuje v tlaku. Opäť to bol Martinusík, ktorý z otočky nebezpečne pálil, ale obrana domácich tento pokus zblokovala.
18’
Skalica tlačí Ružinov v početnej výhode, Pukalík vytiahol ťažký zákrok po strele Martinusíka.
17’
Špírek utiekol obrane domácich, Farkaš ho musel zastaviť faulom.
16’
TREST
15:18 - trest Leaders Ružinov
SEKANIE
16’
Začala sa 2. tretina.
16’
16’
Skončila sa 1. tretina.
16’
Ružinov hrá teraz rozumne, stráži posledné sekundy úvodnej tretiny. V presilovke toho však veľa nevymyslel.
15’
12’
TREST
11:02 - trest HBK hokejmarket Skalica
Hráč s číslom 46 Jaroslav Martinusík.
PODRAZENIE
Martinusík fauloval, uvidíme prvú presilovú hru v zápase.
Domáci teraz opäť zatlačili Skalicu, tá sa nevie dostať do tempa.
11’
8’
Holaza sa snažil o kontaktný gól, Pukalík vytiahol zákrok betónom, na druhej strane podržal Kučera hostí po strele Webera. Vidíme zatiaľ veľmi svižný hokejbal.
8’
Výborná práca Bobála, ktorý našiel Behúla a Ružinov už vedie o dva góly. Kučera zaregistroval loptičku po bombe domáceho kapitána až v sieti.
6’
GÓL!
5:46 - GÓL Leaders Ružinov
Gól hráč s číslom 38 Miroslav Behúl.
Asistencia hráč s číslom 77 Lukáš Farkaš.
Asistencia hráč s číslom 66 Filip Bobál.
6’
Ružinov strieľa vedúci gól, presadil sa Mydla. Hra je však aj naďalej vyrovnaná, hoci domáci majú loptičku častejšie na hokejkách.
4’
GÓL!
3:20 - GÓL Leaders Ružinov
Gól hráč s číslom 13 Jakub Mydla.
Asistencia hráč s číslom 38 Miroslav Behúl.
4’
Šanca domácich, Kučera kryje.
3’
2’
Začalo sa zhurta, útoky sa striedajú zo strany na stranu.
2’
Začala sa 1. tretina.
Stretnutie rozhoduje dvojica Meravý - Neczli.
Naopak Ružinovčania prehrali na východe oba zápasy a v tabuľke majú na 7. mieste dvojbodový náskok pred ôsmimi Košicami. Preto si nesmô dovoliť ďalšie zaváhania, na krk im totiž dýcha aj Svidník, ktorý sa tiež snaží dostať do play off. Hráči Leadersu však majú na dnešný zápas špeciálnu motiváciu. Predvčerom sa totiž zišli v reštaurácii pri príležitosti nedožitých 38. narodenín Dušana Danka, aby si pospomínali. A práve jemu chcú venovať víťazstvo nad lídrom.
Skalica je líder tabuľky a aj v zápase na ihrisku Ružinova ja papierový favorit. V uplynulom dvojkole si Záhoráci priviezli z východu republiky dve víťazstvá, čo dokazuje nielen ich hernú, ale aj psychickú pohodu. Na tripe síce prišli o jednu zo svojich opôr Milana Sobola, ktorý utrpel zlomeninu nosa a chýba aj dnes, ale káder Skalice si môže dovoliť aj takúto bolestnú stratu. Uvidíme, ako sa s tým defenzíva Hokejmarketu vysporiada.
V osemnástom kole extraligy je na programe niekoľko zaujímavých duelov. V Bratislave a na východe republiky sa hrajú "malé" derby, ale jeden z divácky najatraktívnejších zápasov sa odohrá v RUžinove medzi domácimi Leaders a hosťami, obhajcami tiulu zo Skalice. Pri prenose zo zápasu vás srdečne víta redaktor Michal Runák.