Už sa zrejme nič nestane a Skaličania zaknihujú druhý triiumf v sérii.
45’
Vadík mohol definitívne rozhodnúť, sám pred Pukalíkom nezasunul loptičku do siete.
44’
Lukáš Horváth stratil loptičku v obrannom pásme, Skaličania však chybu nepotrestali.
43’
Smetana je už na ploche, Ružinov zakončil početnú výhodu strelou Webera, ktorá išla mimo.
42’
TREST
39:33 - trest HBK hokejmarket Skalica
Hráč s číslom 19 Radoslav Smetana.
NAPADNUTIE
vylúčenie na 2. min.
Teraz však Smetana dáva hosťom nádej, Ružinov bude hrať presilovú hru.
40’
Strela Holazu zblokovaná, ale hostia už na zvrat nemajú síl. Prakticky sa zápas už len dohráva.
39’
V Skalici teraz riešia závadu na mantineli, nehrá sa už dlhší čas, o chvíľku sa však začne.
37’
37’
HRUBOSŤ
37’
Ďalší závar pred bránkou hostí, Studenič išiel sám na bránku, zakončil strelou švihom, ale Pukalík predviedol dobrý zákrok.
37’
Vtipné zakončenie Webera, ktorý trafil loptičku zo vzduchu, prekvapený Kučera nestačil reagovať. Útočník Ružinova však mieril tesne vedľa.
35’
Ako sme predpokladali, tempo hry upadá, ale o niečo viac síl majú Skaličania. Teraz sa do zakončenia dostal Smetana po akcii Vadíka.
33’
Začala sa 3. tretina.
31’
Skončila sa 2. tretina.
31’
Skaličania pôjdu do kabíny s trojgólovým náskokom, už sa len dohráva.
30’
Hostia sú v plnom počte, ale Skalica pokračuje v tlaku.
27’
26’
Miikéskovu strelu zblokoval Holzer, hosťujúca striedačka tento moment ocenila búrlivým pokrikom, hostia ešte nevzdávajú šancu na dobrý výsledok.
26’
Prvá presilovková strela Patrika Janáča končí na pletive.
26’
25’
TREST
24:32 - trest Leaders Ružinov
Hráč s číslom 4 Matej Weber.
VRAZENIE NA MANTINEL
Krýdl zostal po súboji s Weberom ležať na zemi, bude sa vylučovať, hosi hostia protestujú, že to bol férový súboj.
25’
Skvelá individuálna akcia Drgoňa, ktorý roztlieskal tribúny, ale urobil všetko skvele okrem zakončenia. Snažil sa dať loptičku pod Pukalíkove betóny, ale brankár hostí ich dal včas na zem.
23’
Po prestávke, ktorú mali mužstvá pre veľké teplo, sa opäť pokračuje. Salajka skúsil prekvapiť Pukalíka, jeho strelu zblokovala obrana hostí.
23’
Skaličania sa s prehľadom ubránili. Majú nahrané, sily ubúdajú obom mužstvám. Dá sa predpokladať, že tempo hry bude klesať čoraz viac. Zatiaľ sa však hrá slušná partia z oboch strán.
21’
TREST
18:09 - trest HBK hokejmarket Skalica
Hráč s číslom 36 Michal Salajka.
SEKANIE
19’
Skaličania opäť zvyšujú na rozdiel troch gólov, Holaza si vybehol polkruh, namieril si to medzi kruhy a prekonal Pukalíka.
17’
GÓL!
16:47 - GÓL HBK hokejmarket Skalica
Gól hráč s číslom 16 Michal Holaza.
Asistencia hráč s číslom 4 Radovan Zelenka.
Asistencia hráč s číslom 21 Marián Studenič.
17’
16’
Začala sa 2. tretina.
16’
16’
BRANKÁR
15:01
Do bránky tímu Leaders Ružinov nastupuje hráč s číslom 32 Oliver Pukalík
Skončila sa 1. tretina.
16’
Hostia sa dostávajú do hry, keď v presilovej hre mieril presne Danišovský.
13’
13’
GÓL!
12:58 - GÓL Leaders Ružinov
Gól počas presilovky hráč s číslom 24 Patrik Danišovský.
Asistencia hráč s číslom 20 Samuel Bánoczký.
Asistencia hráč s číslom 4 Matej Weber.
TREST
11:46 - trest HBK hokejmarket Skalica
Hráč s číslom 46 Jaroslav Martinusík.
SEKANIE
Martinusík je už po druhýkrát na lavici hanby.
12’
GÓL!
11:26 - GÓL HBK hokejmarket Skalica
Gól hráč s číslom 36 Michal Salajka.
Asistencia hráč s číslom 52 Milan Sobol.
Asistencia hráč s číslom 16 Michal Holaza.
12’
TREST
11:12 - trest HBK hokejmarket Skalica
Hráč s číslom 92 Martin Lukačovič.
SEKANIE
Sily sa vyrovnajú, Lukačovič sekol protihráča. Teraz sa bude hrať 53 sekúnd 4 na 4, potom nasleduje presilovka Ružinova.
12’
11’
11’
TREST
10:25 - trest Leaders Ružinov
Hráč s číslom 23 Michal Czanik.
STRIEDANIE HRÁČOV (VIAC HRÁČOV V IHRISKU)
Hostia si nedali pozor na striedanie, Skaličania majú ďalšiu výhodu na zvýšenie náskoku.
Skaličania vedú po prvý raz v sérii o dva góly, Peter Janáč nabil na modrú čiaru Mikéskovi a obranca Skalice poslal loptičku medzi betóny Juríčka rovno do siete.
9’
GÓL!
8:07 - GÓL HBK hokejmarket Skalica
Gól počas presilovky hráč s číslom 75 Róbert Mikeska.
Asistencia hráč s číslom 12 Peter Janáč.
9’
Expresne rýchlo potrestaný trest Hudáka, Skaličania ihneď po buly využívajú výhodu a idú do vedenia.
7’
GÓL!
6:44 - GÓL HBK hokejmarket Skalica
Gól hráč s číslom 19 Radoslav Smetana.
Asistencia hráč s číslom 14 Denis Vadík.
7’
7’
TREST
6:42 - trest Leaders Ružinov
Hráč s číslom 12 Michal Hudák.
HRUBOSŤ
Farkaša ošetrujú dve sympatické zdravotníčky, obranca Ružinova má aj vďaka tomu úsmev na tvári. Hoci je jeho rana zrelá na šitie, Farkaš sa už pýta do hry.
7’
TREST
5:50 - trest HBK hokejmarket Skalica
NEDOVOLENÁ HRA VYSOKOU HOKEJKOU
6’
TREST
3:50 - trest HBK hokejmarket Skalica
Martinusík zasiahol Farkaša vysokou hokejkou, hráč hostí má aj tržnú ranu, takže Skaličan onkasoval trest 2+2 minúty.
4’
Začalo sa opatrne, na prvú šancu sme čakali tri minúty. Martinusík, ktorý si po dvojzápasovom treste opäť obliekol dres, unikol po pravom krídle, Lukačovičovi chýbalo málo, aby otvoril skóre.
4’
Vadík si nádherne obhodil Bobála, prvý potlesk znie skalickými tribúnami.
3’
Rozhodcovia Štefan Hozák a Mário Krist už volajú mužstvá na modrú čiaru.
Vítame vás na druhom zápase štvrťfinále play off SHbE mužov. Skalica vedie v sérii 1:0, včera zdolala Ružinov v dramatickom dueli 5:4. Hostia sa dnes budú snažiť vyrovnať a ísť tak do domácich duelov za vyrovnaného stavu. Skaličania sú však favorit série. V BigMat aréne sú už zaplnené tribúny, ale je veľmi teplo a hráči budú mať čo robiť, aby si dobre rozložili sily.