Návrat po ôsmich rokoch

Naposledy si obliekol reprezentačný dres na MS juniorov v Sheffielde, teraz dostal šancu opäť. Reč je o Michalovi Tomečkovi, ktorý si vypýtal svojimi výkonmi účasť na MS vo Švajčiarsku. 

V roku 2016 pod vedením trénera Dušana Danka získal v Anglicku titul majstra sveta, no potom si už v najcennejšom drese nezahral. Až teraz mu dal šancu tréner Milan Rampáček. "Veril som si, šiel som tvrdo za tým," uviedol Tomečko.

A v čom vidí takú dlhú pauzu, počas ktorej absentoval v národnom tíme? "Keď trénovali reprezentáciu Mojo Hojer a Majo Gregorík, tak som ešte nebol tak herne vyspelý. Teraz možno som vyčnieval. Dovolím si tvrdiť, že mi mi prospelo aj zmena, keď som prestúpil do Považskej Bystrice. Smer mi ukázal aj Roman Bujdák. Prvé zrazy mi pomohli, nakoľko som počúval trénerov Rampáčka a Káčera, čo sa od nás obrancov žiada a snažil som sa toho držať."

Tomečko má niekoľko silných stránok, ako ich vníma? "Uvedomil som si vekom, že máme nejaké propozície, ktoré sa snažím sa využívať. Mám rýchlosť, aj strelu a snažím sa to prejaviť."  

Dvadsaťsedemročný obranca porovnal aj rozdiely v hre, odkedy naposledy účinkoval na reprezentačnej úrovni: "Dovolím si tvrdiť, že veľa mužstiev išlo hore a mužská reprezentácia sa veľmi vyrovnala. Na MS to bude obrovský rozdiel a niečo nové pre mňa."

Slovenskí reprezentanti si vo Vispe po prvý raz vyskúšali halu, v Lonza aréne sa im páčilo: "Hala je veľmi pekná, rovnako aj povrch. Nepríde mi až taký rýchly, musíme si na to zvyknúť. Máme skvelú partiu, sú tam skúsenosti, ale aj veľa mladých a dravých hráčov, myslím si, že tréner to vyskladal dobre a mohli by sme s touto partiou pomýšľať na najvyššie priečky," konštatoval Tomečko a dodal: "Už sa teším na prvý moment, keď sa postavím v najcennejšom drese na ihrisko a zažijem ten pocit a atmosféru."