Protef išiel za titulom potichu, podľa Hryzáka zlomil všetko januárový mráz

Považská Bystrica je prvý klub od roku 2015, ktorý obhájil majstrovský titul. Najmä jesenná časť však úspechu nenasvedčovala.

Zverenci Romana Bujdáka síce uspeli v prvom zápase sezóny v Nitre aj pred televíznymi obrazovkami 4:0, ale potom zaknihovali dve prehry na domácej pôde. So Skalicou 4:6 a s Popradom 1:4. Ďalšie prehry prišli s LG (0:3) a s Košicami (2:3) a doma 2:3 po predĺžení s Nitrou. Potom však prišla skvelá jar, počas nej prehrali aj s play off len v štyroch dueloch a zvíťazili v pätnástich. "Ja si myslím, že v zime sa to zlomilo. Vonku bolo -6 stupňov a my sme trénovali. Tam sa vytvorila partia, ktorá bola schopná vyhrať titul. To bol rozdiel oproti vlaňajšku. Minulý rok sa každá séria skončila 3:2, teraz tím išiel s energiou, neboli sme takí uťahaní, sústredili sme sa na seba a na každý zápas. Inak to chutí. Ale séria so Skalicou mala väčší nádych finále ako táto," uviedol kapitán Protefu Ivan Hryzák. 

Titul si Považania vybojovali vďaka trom gólom v tretej tretine, tridsať minút to bola skôr šachová partia. "Nemám rád tieto zápasy 0:0. Ale vyhral ten, kto sa lepšie koncentroval. Súper bol dobre mentálne pripravený, ale to sme boli aj my. Mám ale pocit, že sme boli celý zápas lepší," dodal Hryzák. 

Oporu Považanov teraz čaká oddych, no nie dlhý. Pred sebou má ešte prípravu a štart na MS. "Ja si chcem určite oddýchnuť. Oslavy si užijeme naplno, ale ideme do práce a musíme sa brzdiť. Ale aspoň týždeň nechcem vidieť hokejku," uzavrel kapitán staronového majstra.