Cifranič pred finále: očakávam maximálnu vyrovnanosť

S obrancom Matúšom Cifraničom sme sa rozprávali pred štartom finále.

Máte za sebou päť zápasov so Skalicou, ten rozhodujúci sa rozlúskol až v predĺžení. Séria naplnila očakávania. Bolo to vyrovnané aj na ihrisku?
"Ono keď sa teraz na to pozerám, séria bola naozaj taká vyrovnaná Rozhodovali naozaj už iba detaily a v určitých úsekoch hry mal navrch raz jeden a raz druhý. Nikto nebol úplne dominantný ako keby sme si predávali takú štafetu. Naozaj rozhodovali maličkosti a aj brankári predvádzali špičkovú kvalitu. Starali sa o to, aby zápasy trvali čo najdlhšie."

V Skalici ste ale viedli v piatom dueli 2:0, no náskok ste neudržali. Čo vás udržalo nad vodou psychicky? 
"Náskok 2:0 je pekný, ale zároveň je veľmi vrtkavý, lebo ako dostanete gól na 2:1, tak súper dostáva psychologickú výhodu. Spravili sme chyby, nevyužili naše šance a dosť sme riskovali. Štyri minúty pred koncom sme dokonca hrali štvorminútovú oslabovku 5 na 3 a môžeme ďakovať iba Peťovi Bulišovi že to udržal na 2:2 a dal nám šancu bojovať o čo najlepší výsledok." 

S čím ste išli do predĺženia, ktoré ste napokon zvládli?
"Bezprostredne tom góle aj lídri tímu hneď začali hovoriť, že absolútne nič sa nedeje. A vlastne aj celé play off a aj celú jarnú časť, odkedy som vlastne v Považskej, to vnímam tak, že sme si vedomí toho, že vlastne len my sami rozhodujeme o osudoch zápasov. A po tom inkasovanom góle sme si len povedali, že absolútne nič sa nedeje a opäť iba pokračujeme v našej hre, ktorá je tá, ktorá nás dostala tam, kde sme." 

Finále začínate opäť na pôde súpera, ako to vnímate?
"Aj v Skalici sme začali sériu na pôde súpera, odrazili sme sa od toho. Je to také, proste iné, keď nehráte doma. Ale tak neštartujeme sériu vonku po prvý raz. V zásade sa všetky tímy medzi sebou už poznajú a naozaj tu nejde o to, kde sa hrá. Nasadenie vo finále, v semifinále, alebo v play off je veľmi vysoké a naozaj ani nepociťujem nejaký rozdiel medzi vonkajším a domácim prostredím. Samozrejme naši fanúšikovia nám vytvárajú doma skvelé podmienky. Avšak hala bude predsa v niečom špeciálna, ale my sa sústredíme a zodpovedne pripravíme. Ideme do Bratislavy s jasným cieľom."

Ako veľmi ste sledovali vývoj druhého semifinále počas toho vášho?
"V tejto fáze už neexistuje ľahký súper a to sme sa presvedčili aj proti Skalici a o tom nás presvedčili aj Košice, že jednoducho treba pristúpiť ku každému zápasu s pokorou, s rešpektom, ale s nasadením. Vo finále očakávam maximálnu vyrovnanosť. Budú rozhodovať určite špeciálne formácie a teda aj to, kto bude mať lepšiu disciplinovanosť, ktorá si myslím, že je kľúčová."