Piráti siahali po finále, LG však bola nad ich sily

Návrat k semifinálovej sérii LG Zľavomat Bratislava - Popradskí piráti.

Sériu pritom začali Bratislavčania znamenite. Popradu nedali šancu a zvíťazili 7:4. No o deň na to podľahli súperovi 2:5. Po triumfe v Poprade 5:1 boli krok od postupu, ale piráti vyrovnali stav série na 2:2 po víťazstve vo štvrtom zápase 6:5 po nájazdoch. V piatom rozhodujúcom dueli to bola veľká dráma, no tú napokon LG zvládla. "Podľa mňa sme boli herne lepší celú sériu, nielen v prvom zápase. Na druhú stranu Poprad bol veľmi efektívny a vedel, čo chce hrať. My sme ale rátali s každým možným scenárom už pred sériou," uviedol obranca LG Matej Šalka. 

Dvakrát sa v sérii stalo, že Bratislavčania otočil nepriaznivý stav. Vo štvrtom zápase v Poprade vyrovnali z 1:4 na 4:4 a neskôr pár sekúnd pred koncom aj na 5:5. No a v rozhodujúcom zápase doslova ušli hrobárovi z lopaty, keď 17 sekúnd pred koncom dotiahli duel do predĺženia. "Náhoda to určite nebude. Samozrejme, že úlohu zohralo aj šťastie, ale našim výkonom sme si ho priklonili na svoju stranu. Svedčí to o sile a nezlomnosti mužstva," dodal Šalka.
 
Práve vyrovnávajúci gól v piatom zápase vlial domácim do žíl veľké množstvo energie. A tí sa na tejto emócii zviezli aj v predĺžení. "Asi sme stihli rozhodnúť skôr ako sa Poprad spamätal z vyrovnania. Ale my sme si hrali svoje," povedal Šalka. 

Práve po spolupráci so svojím bratom dal 24-ročný obranca rozhodujúci gól celej série. A to pred očami svojho otca, trénera Jaroslava Šalku. "Michal si zo mňa robí srandu, že ma prvýkrát videl sa tešiť z gólu. Emócie boli neopísateľné, ale radosť z postupu bola väčšia ako z toho, že som strelil gól. Každopádne je to jeden z tých momentov kedy sú rodičia na nás pyšní a bola to pekná bodka za celou sériou."

Každopádne táto séria bola veľmi kvalitná, divák si v nej prišiel na svoje. Poprad pred jej začiatkom ťahal s LG desaťzápasovú šnúru prehier. "Toto bol úplne iný Poprad ako ten, ktorý sme predtým vždy zdolali. Vedeli sme, že pred play off to vhodne doplnili a takmer nás vyradili. Nechceli s nami hrať otvorenú partiu, ale hrali na výsledok a boli veľmi disciplinovaní v tom, čo hrali," priznal Matej Šalka. 

Víťaz základnej časti teraz vstúpi do rozhodujúcej časti sezóny a zabojuje o titul s obhajcom titulu z Považskej Bystrice. Obe mužstvá bojovali o trofej aj v roku 2020, vtedy boli úspešnejší Považania. "Je to pre nás tretie finále za uplynulé štyri sezóny, takže dá sa povedať, že už sme na podobné situácie zvyknutí. Nesústredíme sa na to, aby sme im niečo vracali, ale na to aby sme vyhrali posledný zápas a je jedno, či proti nám stojí Považská Bystrica, alebo niekto iný," uzavrel Šalka.