SHbU20: Harabin pred finále: Čaká nás ťažká séria

V sobotu odštartuje finálová séria v SHbE U20. O titul sa pobijú MŠK Spišská Belá a HBC DT Považská Bystrica. Hrá sa na dve víťazstvá. My sme sa pred štartom finále porozprávali s aktérmi oboch tímov, ako prvý na naše otázky odpovedal útočník Spišskej Belej Kristián Harabin.  

Do série s Vranovom ste išli ako horšie postavený tím po základnej časti, prekvapilo aj teba, že ste cez neho prešli 2:0?
"Popravde ma to veľmi neprekvapilo. V oboch zápasoch sme boli lepšie mužstvo s viacerými gólovými šancami, ktoré sme v druhom zápase vedeli premeniť a ukázalo sa to aj na výsledku."

Aká to bola séria?
"Ako som už povedal, boli sme lepšie mužstvo v oboch zápasoch. V prvom zápase ich podržal famózny brankár. V druhom sme využili takmer všetky šance."

Vo finále vás čaká Považská Bystrica, ako vnímaš tohto súpera?
"Aj v play off potvrdzujú, prečo boli najlepším tímom základnej časti. V ich tíme hrá mnoho chalanov, ktorých poznám, s dvoma sme  dokonca v minulej sezóne obliekali rovnaký dres. Určite nás čaká náročná séria, bude rozhodovať každý vypustený súboj."

Vo vašom tíme je viac chalanov, ktorí majú skúsenosti aj z extraligy mužov, je to výhoda?
"Určite sa dá na tomto stavať, je to za mňa výhoda, že sme zvyknutí na tvrdšiu a rýchlejšiu hru a určite nám to pomôže."

Čo bude rozhodovať v boji o titul? 
"Hra špeciálnych formácií, čiže presilovky a oslabovky. Súper má vynikajúce presilovky, čiže my musíme hrať čo najviac za rovnovážneho stavu a vyvarovať sa rôznych individuálnych chýb."