Nitre pomohol po sobote aj videorozbor

Štvrťfinálová séria medzi Popradom a Nitrou je jedna z dvoch, ktorá sa určite bude hrať aj počas nasledujúcich dvoch víkendových dní.

Prvý duel pod Tatrami bol tesný, Piráti ho zvládli po víťazstve 3:1. "V sobotu sme odohrali vyrovnaný zápas, ale trápili sme sa v koncovke. Nevyužili sme presilové hry a s jedným gólom nemôžeme vyhrať," poznamenal útočník Rytierov Juraj Wachal. 

Ani nie o 24 hodím neskôr sa tešili z triumfu Rytieri. Domácich zdolali 5:2, práve Wachal strelil dva góly. Pri tom víťaznom premenil nájazd, keď šikovnou kľučkou a pohotovým zakončením nedal Drvárovi šancu. "V nedeľňajšom zápase sme zlepšili pohyb a koncovku a plnili sme veci, ktoré sme si povedali na videorozbore. A tak sme si z Popradu odniesli cenné víťazstvo."

Rovnako ako minulý víkend sa bude hrať aj tentoraz v dvoch časoch. Pod Zoborom je úvodné buly v sobotu o 13.00 a v nedeľu o 11.00. "Na domáce zápasy sa už veľmi tešíme. Budú to opäť vyrovnané zápasy, ale verím, že ich oba zvládneme a túto sériu vyhráme."

Konfrontácia Popradu s Nitrou nevybočuje od predpokladov a môže sa natiahnuť aj na päť zápasov. Rozhodnú najmenšie detaily. ""Myslím si, že každý očakával, že táto séria bude vyrovnaná, čo ukázali aj prvé dva zápasy v Poprade. Náš štýl hry zostal nezmenený. Dôležité je, aby sme plnili to, čo nám povie tréner a vtedy to bude fungovať. Sme mladý behavý tím a to je naša výhoda," dodal Wachal.