Holaza o turnaji v Plzni: Bolo to ako preradiť z trojky na štvorku

Michal Holaza je jeden z nováčikov, ktorí majú za sebou premiéru v národnom drese. Na turnaji v Plzni si zahral v štyroch zápasoch, my sme sa s ním nielen o nich porozprávali.

Ako hodnotíte vystúpenie na turnaji?
"Turnaj bol podľa mňa na vysokej úrovni, súperi dobre pripravení, hokejbal najvyššej kvality. Naša hra nebola zlá, ale predsa len sme si odviezli len jedno víťazstvo a tri prehry, preto máme čo zlepšovať. Ale verím, že keď sa rozbehne liga a získame viac praxe, tak bude lepšie."

Nemrzí vás, že sme Švajčiarsko nezdolali výraznejšie, podobne ako náš rival z Česka?
"Ja si myslím, že v hernom prejave mužstiev sú veľké rozdiely a my máme iný prejav. Švajčiari boli veľmi rýchli, Česi sú zasa viac na lopte a nedá sa na to pozerať tak, že Česi im ´naložili´ a my sme im mali naložiť tiež. Nás to preverilo po každej stránke, máme si určite z toho čo zobrať."

S Čechmi sme hrali aj v Žiline, boli tieto zápasy v Plzni opäť o niečo kvalitnejšie?
"Bolo to preradenie z trojky na štvorku. Bolo to rýchle, hra bola tvrdá. Takže určite áno."  

Čo hovoríte na partiu?
"Partia sa zišla dobrá. Pri zrazoch je cítiť, že sa úplne nepoznáme, aj komunikácie je menej, je tam trochu nervozity. Ale teraz už je cítiť, že sa káder zužuje a viac menej sa čoraz viac stretávame tí istí. Myslím si, že v Plzni sme sa zišli výborná partia a aj sa utužila po ceste domov v autobuse. Nováčikov bolo dosť, vrátane mňa, prešli sme si aj nejakými povinnými vecami. Partia bude fungovať, o to strach nemám." 

Vy ste tím pripravovali na MS do Montrealu ako kondičný tréner, teraz ste zrazu jeho člen. Ako to vnímate? A radíte chalanom, čo majú robiť a ako?
"Komunikujem s chalanmi, Skaličanov pripravujem stále. Aj zimnú prípravu som mal na starosti ja. S ostatnými komunikujem cez sociálne siete, keď niečo potrebujú, poradím im, keďže už to nie sú moji zverenci, ale spoluhráči. Je to aj výhoda pre mňa, že  chcem mať dobre pripravených spoluhráčov. A o to viac je to zodpovednosť pre mňa, alebo musím ukázať, že hlavne ja som dobre pripravený."