Turnaj 3 krajín: Na úvod sme zdolali Švajčiarov 5:2

Slovenskí hokejbalisti zdolali vo svojom prvom zápase na turnaji v Plzni súpera zo Švajčiarska 5:2.

Švajčiarsko - SLOVENSKO 2:5 (1:2, 0:2, 1:1)
Góly: 5. Iten (Wehrli), 35. Rohdewald (Cioffo, Y. Müller) - 7. Jenčuš (Wachal), 9. Hryzák (Šatka), 29. Lukačovič (Teplický, Korbáš), 30. Šatka (Martinusík, I. Gajdoš), 42. Šatka (Piják, Minárik). Rozhodovali: Jonák, Záhora, vylúčení: 1:1, presilovky a oslabenia: 0:0.

zostava SR: Dékány - Salajka, Minárik, Sobol, I. Gajdoš, Šulík, M. Gajdoš, Cifranič, Jenčuš - Piják, Štefanka, Oravec - Lukačovič, Korbáš, Teplický - Šatka, Hryzák, Martinusík - Holaza, Révaj, Wachal

Do zápasu sme vstúpili aktívne, mali sme aj prvé šance, tú najväčšiu spálil Oravec. Potom sa dostali dopredu aj Švajčiari, ale Dékány v prvom ťažkom momente Slovensko podržal. O niečo neskôr však už nestačil na strelu Itena. Odpoveď Slovákov prišla onedlho, keď si výborne zbehol za modrú čiaru Jenčuš a Messerovi nedal šancu. V prvej tretine potom ešte slovenský brankár zasiahol po ďalšej šanci Helvétov, na druhej strane však už Messer nestačil na pokus Hryzáka – 2:1. Ďalšie šance sme už nedokázali využiť, po góle volala najmä situácia pri prvej presilovke v zápase, ktorú mali Slováci k dispozícii.

V druhej tretine to bol v úvodných piatich minútach veľký tlak Slovákov, no tretí gól sa im dať nepodarilo. Po vylúčení Lukačoviča sa navyše museli brániť v početnej nevýhode, čo im ubralo síl. Švajčiari mali zápas v nohách a neboli už takí aktívni, no napriek našej hernej i streleckej prevahe dlho gól nepadol. A to ani po šanci Fainu, keď sa opäť vyznamenal Dékány. Až v závere druhého dejstva sa najskôr pred bránkou dobre zorientoval Lukačovič a zvýšil na 3:1 a hneď po ňom sa efektným zakončením postaral o štvrtý gól Šatka.

Po štyroch minútach tretej tretiny sme prepadli v strednom pásme a rýchly brejk Švajčiarov zakončil presne Rohdewald. Tento gól Helvétov nabudil, opäť im vlial sily a zvýšili tempo. Napokon mal posledné slovo Šatka, ktorý dal svoj druhý gól v zápase.

Milan Rampáček, tréner SR: "Začiatok bol rozháraný, potom sme sa dostávali do hry, súpera sme začali prehrávať. Ale v prvej a druhej tretine sme robili veľa individuálnych chýb. Mali sme aj lepšie aj slabšie chvíľky. Musíme sa takýmto veciam vyvarovať, S takýmito súpermi musíme mať zápasy pod kontrolou a musíme podávať konzistentnejšie výkony."