Wachal je pripravený na krst, aj na boj o MS

Slovákov čaká cez víkend v Plzni kvalitná konfrontácia proti výberom Česka a Švajčiarska. Vo výbere trénera Milana Rampáčka je až sedem nováčikov, ktorých čaká ostrý štart na medzinárodnom fóre.

 

Jedným z nich je aj Juraj Wachal, útočník Nitry. "Samozrejme nominácia ma v prvom momente prekvapila, keďže viem, že konkurencia je tu veľká. Úprimne ma to však potešilo a cítil som aj zodpovednosť prísť v čo najlepšej forme, aby to nebola pre mňa posledná príležitosť."

Slová si v hale Košutka stretnú dvakrát s každým súperom. "Zápasy budú určite fyzicky náročné. Tieto tímy v podstate nemajú nikoho kto by zaostával. Každé striedanie je v maximálnom tempe," dodal Wachal.

Dvadsaťdvaročný útočník si už v Plzni zahral, vlani sa predstavil na turnaji Pilsen Challenge spolu s Nitrou. "Hala v Plzni nás už vtedy príjemne prekvapila. V podstate sú to ideálne podmienky na hokejbal a verím, že časom niečo podobné vyrastie aj na Slovensku," želá si reprezentačný nováčik.

Wachal bol na decembrovom zraze v Žiline, vo výbere U23 si zahral aj proti Čechom. Teraz dostane príležitosť zabojovať o nomináciu na MS: "Myslím si, že som trénerov zaujal mojím štýlom hry, ktorý som si preniesol z hokeja do hokejbalu. Som silný v súbojoch a viem sa udržať na loptičke, čo je v zápasoch veľmi dôležité."

Nováčikov čaká okrem povinností na ihrisku aj tradičný krst, ktorý je už dlhé roky súčasťou spiatočnej cesty z Plzne. "Áno áno, chalani mi už vysvetlili, čo znamená krst. Je to tradícia, tak si tým budem musieť prejsť, veľmi sa už na to teším (úsmev)," uzavrel mladý útočník.

FOTO: Rastislav Búgel