Do Plzne bez trojice zranených, návrat hlási reprezentačná opora

Slovenská reprezentácia sa na turnaji v Plzni predstaví tento víkend v dvojzápasoch proti Česku a Švajčiarsku. Tréner Milan Rampáček musel pred odchodom urobiť tri vynútené zmeny.

Pre zranenia či chorobu sa ospravedlnili obrancovia Radovan Zelenka a Tomáš Kozák a fit nie je ani útočník Jakub Takáč. Kozák mal nahradiť zraneného Zelenku, no na tréningu sa tiež zranil. Namiesto neho povolal reprezentačný kouč Martina Kolenčíka a Borisa Oravca. Skúsený Oravec sa vracia do národného tému po dlhšej pauze, dres s dvojkrížom si na seba naposledy obliekol na svetovom šampionáte v Montreale pred dvoma rokmi. "Borisovo meno v nominácii možno mnohých prekvapí, ale ja s ním komunikujem už od septembra. Je to hráč, ktorý má štyri tituly majstra sveta, dobre ho poznám a čo je pre mňa najpodstatnejšie, na jar ho opäť diváci budú môcť vidieť v extralige. My nemáme veľa možností vidieť ho na medzinárodnom fóre, preto som sa rozhodol nominovať ho a je len na ňom, ako sa chopí tejto príležitosti. Už som niekoľkokrát povedal, že v mojom výbere nemá nikto isté miesto, platí to aj v tomto prípade. Preto chceme vyskúšať Borisa v akcii. O jeho fyzickú pripravenosť nemám najmenšie obavy, navyše má kvantum skúseností. A ako som už povedal, ostatné je len na ňom," vysvetlil tréner SR.

aktualizovaná nominácia SR na turnaj do Plzne:

BRANKÁRI:
Dékany Ondrej (HBK HOKEJMARKET Skalica), Dubnický Tomáš (Leaders Ružinov)

OBRANCOVIA:
Minárik Jozef (LG Zľavomat Bratislava), Salajka Michal, Sobol Milan (obaja HBK HOKEJMARKET Skalica), Gajdoš Marek, Gajdoš Ivan (obaja HBK Nitrianski Rytieri), Cifranič Matúš (HMHK Vranov nad Topľou), Šulík Nikodém (HK IMS-East Popradskí Piráti), Jenčuš Nicolas (HBC Košice)

ÚTOČNÍCI:
Lukačovič Martin, Martinusík Jaroslav, Holaza Michal (všetci HBK HOKEJMARKET Skalica), Korbáš Matúš, Hryzák Ivan, Piják Lukáš, Balga Róbert (všetci HBK PROTEF Považská Bystrica), Štefanka Tomáš, Kolenčík Martin, Revaj Ján, Wachal Juraj (všetci HBK Nitrianski Rytieri), Teplický Libor (HK IMS-East Popradskí Piráti), Šatka Ján (ŠK 98 Pruské), Boris Oravec

PROGRAM TURNAJA:
Sobota 17. februára 
14:30 Švajčiarsko - SLOVENSKO
17:00 SLOVENSKO - Česko

Nedeľa 18. februára
09:00 SLOVENSKO – Švajčiarsko
14:00 Česko – SLOVENSKO